اصول طراحی سایت فروشگاهی

آشنایی با اصول طراحی سایت فروشگاهی

جهت مشاوره با ما فرم زیر راپر کنید

نام خانوادگی *
نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
توضیحات
توضیحات
این فیلد را پر کنید
موبایل *
موبایل
این فیلد را پر کنید

امروزه با توسعه اینترنت و فضای مجازی، اکثر صاحبان مشاغل به دنبال این هستند که محصولات خود را از طریق یک محیط جامع مانند سایت ارائه دهند. اگر بتوانید برای کسب و کار خود یک سایت حرفه ای طراحی کنید، تعداد بازدید کنندگان و مشتریان شما بیشتر خواهد شد. در این مقاله، قصد داریم اطلاعاتی در مورد اصول طراحی سایت فروشگاهی  به شما ارائه کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ایجاد یک وب سایت فروشگاهی و گرفتن نتیجه مطلوب فرآیندی است که زمان زیادی می برد. زیرا در نهایت، طراحی وب سایت فروشگاهی شما به تعداد محصولاتی که می خواهید بفروشید اهمیت دارد. یک طراحی خوب به شما کمک می کند تا نرخ تبدیل خود را افزایش دهید و به اهدافی که تعیین کرده اید دست پیدا کنید.

اصول طراحی سایت فروشگاهی

بسیاری از افراد روزانه وقت خود را در شبکه های اجتماعی و صفحات وب می گذارنند. به همین دلیل، فرصت خوبی است تا کسب و کار خود را از همین طریق به مردم معرفی کنید و میزان فروش خود را افزایش دهید. امروزه اکثر مردم برای ارائه محصولات خود چه کسب و کار خانگی باشد چه فروشگاه بزرگ تجاری، از شبکه های مجازی استفاده می کنند.

داشتن یک فروشگاه اینترنتی به شما کمک می کند تا برند خود را بهتر به کاربران بشناسانید. با مخاطبان ارتباط قوی تری برقرار کنید و در نتیجه میزان فروش و سود خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

ظاهر وبسایت فروشگاهی در نگاه اول باید کاربر پسند باشد

در طراحی وب سایت فروشگاهی مشتریان باید از ظاهر و عملکرد آن راضی باشند، زیرا اولین جنبه ای است که هر کسی متوجه آن می شود. مردم در چند ثانیه اول پس از مشاهده وب سایت شما درباره کسب و کارتان قضاوت خواهند کرد. آنچه مردم برای اولین بار سایت شما را می بینند و فکر می کنند می تواند بر نتیجه پیشرفت کاری شما تأثیر بگذارد.

اگر وب سایت شما غیرجذاب یا قدیمی به نظر برسد، کاربران تصور منفی از کسب و کار شما خواهند داشت و این ممکن است باعث شود که به صفحه رقیب رجوع کنند. بنابراین، تصوری که به آنها می دهید می تواند آنها را وادار کند که در صفحه شما بمانند و درباره کسب و کار شما بیشتر فکر کنند یا اینکه صفحه شما را ترک کرده و به سمت رقیب حرکت کنند.

بیشتر بخوانید: اصول سئو در تولید محتوا

طراحی سایت فروشگاهی - سئو سایت

بهینه سازی موتورهای جستجو

بسیاری از اصول و عناصر طراحی وب سایت فروشگاهی بر نحوه قرار دادن محتوا در وب سایت شما تأثیر گذار است. این عوامل به نوبه خود بر نحوه رتبه بندی وب سایت شما توسط موتورهای جستجو تأثیر می گذارد.

اعمال اصول سئو فنی سایت، یک جنبه بسیار مهم در طراحی وب سایت شما است. اگر اصول سئوی وب سایت شما کافی نباشد، از همان ابتدا با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد و شاید براحتی در صفحات اول گوگل قرار نگیرید. بهترین راه برای اطمینان از پیاده سازی اصول طراحی وب سایت فروشگاهی و سپس دیده شدن در موتورهای جستجو، همکاری با یک تیم طراحی وب است که می تواند شما را از صفر تا صد راهنمایی کند.

قرار دادن اطلاعات جامع در وبسایت فروشگاهی

نحوه طراحی وب سایت شما درواقع، کیفیت و نوع اطلاعاتی که مشتریان شما دریافت خواهند کرد را تعیین می کند. خرید محصول توسط مشتری بستگی به این دارد که چه نوع اطلاعاتی را از سایت شما دریافت می کند. به همین دلیل، ارائه اطلاعات مفید و جامع برای کاربران اهمیت زیادی دارد.

با طراحی سایت حرفه ای اعتماد مشتری را جلب کنید

هیچ کس به یک وب سایت با طراحی ضعیف اعتماد نمی کند. یک وب ‌سایت با طراحی ضعیف که اطلاعاتی قدیمی نمی تواند توجه مشتری را جلب کند. بنابراین، باید با توجه به نوع محصولات خود، وبسایت و اطلاعات را بروزرسانی کنید.

یک سایت حرفه ای با ظاهر جذاب و اطلاعات مفید باعث می شود مشتریان مدت بیشتری در سایت شما باقی بمانند و فرصت های بیشتری برای خرید ایجاد شود.

ثبات وسازگاری در طراحی سایت فروشگاهی

استفاده از اصول طراحی وب سایت در ایجاد یک فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است زیرا به ایجاد ثبات کمک می کند. اگر وب سایت شما سازگار نباشد، معرفی برند شما به کاربران چالش برانگیز خواهد بود.

این امر باعث می شود وب سایت شما غیرحرفه ای به نظر برسد. با ایجاد ثبات، مشتریان خود را برای مدت طولانی تری حفظ کرده و مشتریان جدید را جذب خواهید کرد. اگر وب سایت شما سازگار نباشد، مشتریان به سایت رقیب منتقل می شوند.

از عناصر طراحی منحصر به فرد استفاده کنید

این یکی از مهمترین اصول طراحی وب سایت فروشگاهی است. با توجه به رقابت شدیدی که در بازار وجود دارد، باید راهی برای سبقت از رقبا پیدا کنید. تأثیر اولیه ای که شما بر روی هر بازدیدکننده از سایت خود می گذارید، بسیار اهمیت دارد.

یک رویکرد غیر معمول در وب سایت شما، کاربران را ترغیب می کند که در مشاهده سایت شما پافشاری کنند و فرصت های بیشتری را برای شما فراهم می کند تا بر تصمیمات خرید آنها تأثیر بگذارید.

عناصر طراحی منحصر به فرد باعث می شود خریداران متوجه شما در میان رقبا شوند، شما را به خاطر بسپارند و دوباره از سایت شما بازدید کنند.

طراحی سایت فروشگاهی - کارنیل وب

امنیت وبسایت فروشگاهی را جدی بگیرید

امنیت یکی از ستون فقرات اصول طراحی وب سایت فروشگاهی است. مهم است که وب سایتی ایجاد کنید که مشتریان احساس اعتماد کنند. اکثر خریداران آنلاین نگران حریم خصوصی خود هستند و اینکه آیا سایت شما با ارائه یک تراکنش ایمن از داده های آنها محافظت می کند یا خیر. اگر وب ‌سایت شما در هر لحظه از زمان دیگر قابل اعتماد نیست، آن‌ها ترجیح می‌دهند از جای دیگری خرید کنند.

برای تأکید بر امنیت، این موارد را جدی بگیرید:

  • نظرات کاربران را به اشتراک بگذارید تا رضایت از نظرات دیگران را به خریدار منتقل کنید و هرگونه نگرانی را برطرف سازید.
  • به جزئیاتی مانند لینک های غیر مجاز و خطاهای 404 توجه کنید.
  • از یک سرور امن استفاده کنید.
  • یک آنتی ویروط شناخته شده مانند Norton یا McAfee تهیه کنید، اینها مشتریان بالقوه را از فرآیند تراکنش ایمن اطمینان می دهند.

یک سایت فروشگاهی واکنشگرا طراحی کنید

امروزه عصر پول است و مصرف کنندگان بی حوصله هستند. تنها چند ثانیه طول می کشد تا خرید و مشتری را از دست بدهید. ممکن است بعد از چند لحظه ای مردم صفحه‌ را رها کنند و هرگز به صفحه‌ای که بارگذاری آن خیلی طول می‌کشد باز نگردند.

داشتن یک وب سایت غیر ریسپانسیو مطمئناً بر تجارت شما تأثیر می گذارد و باعث از دست دادن مشتریان شما می گردد. پس سعی کنید با استفاده از اصول طراحی، یک وبسایت فروشگاهی آماده کنید تا در مدت زمان کمتری و بروی هر نوع دستگاه بارگذاری شود.

طراحی سایت فروشگاهی با تیم متخصص کارنیل وب

برای معرفی شرکت یا برند خود بهتر است به دنبال یک سایت حرفه ای باشید تا بتواند بازدیدکنندگان سایت شما را به مشتری تبدیل کند. به همین منظور، کارنیل وب، با سابقه چندین ساله در زمینه طراحی انواع سایت های فروشگاهی و شرکتی فعالیت دارد و شما را در توسعه کسب و کارتان کمک خواهد کرد.

از خدمات دیگر ما، تولید محتوای متنی، تصویری و ویدوئی برای سایت های شما می باشد که می توانید با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.