سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟

اگر می‌خواهید وب‌سایت شما در سرچ‌های گوگل بالاتر بیاید و بیشتر نمایش پیدا کند نیازمند استفاده از خدمات سئو هستید. این خدمات باتوجه‌به قوانینی که گوگل دارد و رعایت این قوانین باعث بهینه شدن وب‌سایت ما و در نتیجه بالا آمدن آن در سرچ گوگل می‌شود.

در واقع خدمات سئو یک فرایند اجتناب‌ناپذیر برای بهبود و بهینه‌کردن وب‌سایت و یا کسب کار اینترنتی شماست. این بهینه‌سازی موجب بهترشدن جایگاه شما در گوگل خواهد شد.

زمانی که وب‌سایت شما در رتبه اول و یا بالایی در گوگل باشد، مشتری‌ها زودتر شمارا پیدا کرده و به‌عنوان بازار هدف شناسایی می‌کند. در نهایت ورودی سایت شما اضافه می‌شود که تمامی این مسئله‌ها فقط با استفاده درست از خدمات سئو امکان‌پذیر است.

به‌طورکلی هرچه وب‌سایت شما از نظر سئو درست‌تر باشد رتبه آن در گوگل بهتر است.

دلایل نیاز کسب‌وکارها به سئو:

تبلیغات صورت‌ها و شکلی‌های متفاوتی دارد که بیشتر به شکل پخش از رادیو یا تلویزیون و یا تبلیغات محیطی است. اما همه این روش‌های تبلیغاتی کامل نیستند و ضعف‌هایی دارند.

سئو می‌تواند یک روش تبلیغاتی مناسب باشد و ویژگی‌هایی را دارا باشد که بقیه روش‌های تبلیغاتی از آن بی‌بهره‌اند. در زیر به برخی از خدمات سئو اشاره می‌کنیم که آن را از همه روش‌های تبلیغاتی متمایز می‌کند:

  • سئو نسبت به بقیه روش‌ها دارای ماندگاری بالاتری و طول عمر بالاتری است اما سایر روش‌های تبلیغاتی به‌محض تمام شدن دوره یا شارژ دیگر کار نخواهند کرد.
  • سئو از بقیه روش‌های تبلیغاتی دارای هزینه کمتری است.
  • سئو دارای هدف است اما روش‌های تبلیغاتی دیگر هدفمند نیستند.

همه این دلایل باعث می‌شود سئو نسبت به بقیه روش‌های تبلیغاتی برای کسب‌وکار شما مفیدتر باشد.

چه چیزهایی شامل خدمات سئو است؟ مهم‌ترین خدمات سئو

رفع مشکلات فنی سایت

اگر سایت شما از نظر زیرساخت‌ها، ایراد یا اشکالی داشته باشد رتبه سایت شما از نظر سئو پایین میاید و تا زمانی که کاملاً این مشکلات مرتفع شوند به نتیجه قابل قبولی نخواهید رسید.

پس ابتدا باید زیرساخت‌های فنی آن را بهبود بخشید تا بتوان آن را بهینه کرد.

تولید محتوا

تولید محتوا یکی از مهم‌ترین بخش‌های سایت شماست

در تولید محتوا اصولی، روی کلمات کلیدی، محتوا را آماده می‌کنند تا از نظر سئو بهینه شود و در رتبه‌های بالای گوگل نمایش پیدا کند.

ساختن بک‌لینک‌های اصولی و درست

لینک‌ها باعث افزایش قدرت و کارایی سایت شما می‌شوند اما تشخیص این مسئله که چه بک‌لینک‌هایی می‌تواند برای سایت شما مناسب باشد یک امر تخصصی و اصولی است. این بک‌لینک‌ها باید به طور طبیعی ایجاد شوند تا کارایی داشته باشند وگرنه می‌توانند به وب‌سایت شما آسیب برسانند، انجام این کار فقط باید زیر نظر افراد حرفه‌ای صورت بگیرد تا از آسیب‌های احتمالی آن جلوگیری شود.

مدیریت وبلاگ

یکی دیگر از خدمات سئو ایجاد وبلاگ است. وبلاگ‌ها این امکان را به شما می‌دهند که محتوای دلخواه خودتان را انتشار دهید به همین خاطر یک ابزار قدرتمند است. مدیریت و ساخت وبلاگ از خدمات مهم سئو است که در بهبود وضعیت سایت شما تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

حضور مستمر در شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی ابزارها و بسترهای مناسبی برای معرفی خدمات و برندینگ هستند. این شبکه ها با ارسال سیگنال‌های قوی به وب‌سایت شما و بالابردن جایگاه و رتبه سایت با استفاده از کلمات کلیدی باعث بالا رفتن اعتبار شما می‌شود. پس فعالیت در این شبکه‌ها می‌تواند یکی از خدمات مهم سئو به شمار بیاید.

انجام فعالیت در دایرکتوری‌های هدف

دایرکتوری‌های هدف یک ابزار مناسب برای بهبود وضعیت و کمک به وب‌سایت شماست که با قدرت زیاد خود به‌صورت قابل قبولی به شما در بالابردن اعتبار شما کمک می‌کنند. این دایرکتوری‌ها در حوزه‌های مختلف برای هر وب‌سایت متفاوت است. ما در کارنیل وب با داشتن متخصصین کاربلد میتوانیم با توجه به موضوع کسب و کار شما این دایرکتوری ها را برای شما شناسایی کنیم.

افزایش سرعت سایت و یا sitespeed:

برای بهبود سئو راه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از این راه‌ها بهبود سرعت سایت است. منظور از سرعت سایت آن است که هرچه سرعت بارگذاری سایت بالاتر باشد از نظر سئو بهتر است و در نتیجه وب‌سایت شما رتبه بالاتری را در گوگل به خود اختصاص می‌دهد.

به این دلیل که گوگل می‌خواهد سایت‌هایی با سرعت بیشتر را به کاربران خود نمایش دهد، چون هرچه سرعت بیشتر بشد رضایت کاربران بیشتر می‌شود که در این صورت موجب به افزایش رضایت کاربران از موتور جستجوی گوگل بیشتر می‌شود. پس منطقی است که گوگل به سایت‌هایی که سرعت بالاتری دارند اهمیت بیشتری بدهد و سایت‌هایی که سرعت پایینی دارند را جریمه کند و در صفحه اول خود سایت آنها را نمایش ندهد.

اکثر افراد بین دو تا پنج ثانیه برای باز شدن سایت شما زمان می‌گذارند و بعد از آن صفحه را می‌بندند پس هرچه سایت شما کندتر باشد افرادی کمتری از آن بازید می‌کنند.

در کل استفاده از خدمات سئو باعث پیشرفت و بهبود کیفت وب‌سایت شما خواهد بود پس اگر می‌خواهید از بقیه رقبای خود عقب نیافتید همین‌الان با مشاورین ما تماس بگیرید.

ما در شرکت کارنیل وب با استفاده از ابزار مناسب و بهره گیری از متخصصین با انجام برندینگ اصولی و بهبود سئو و افزایش بازدیدی کنندگان از سایت که در نهایت به بیشتر شدن مشتری‌ها و رونق کسب‌وکار شما خواهد انجامید، کمک شایانی در بهبود سایت شما خواهیم داشت.

در هر مرحله شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما صحبت کنید.

بخشی از خدمات کارنیل وب برای بهبود وضعیت سایت شما:

رفع مشکلات فنی سایت

تولید محتوا

ساختن بک‌لینک‌های اصولی و درست

مدیریت وبلاگ

انجام فعالیت در دایرکتوری‌های هدف

حضور مستمر در شبکه‌های اجتماعی

افزایش سرعت بارگذاری سایت

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ typewriter_loop=”off” typewriter_cursor=”off” fancytext_strings=”فک میکنی نیاز به مشاوره داری؟ ما توی کارنیل وب به شما به صورت رایگان مشاوره تخصصی میدهیم” strings_font_size=”desktop:24px;tablet:22px;tablet_portrait:22px;mobile_landscape:20px;mobile:18px;”]
فهرست