خدمات طراحی گرافیک به معنی نمایش تصویر دیداری بر روی یک سطح است. این تصاویر روی هر چیزی می‌توانند باشند مثل: سنگ، دیوار، کاغذ دیواری، بروشور تبلیغاتی و…

یک گرافیست با استفاده از رنگ‌ها، اشکال و شکل‌دادن به آن‌ها سعی در برقراری ارتباط با مخاطب به طور ویژه و خاصی دارد. طرح‌ها و کارهای گرافیکی همان چیزهایی هستند که مخاطبین در نگاه به یک کاغذ تبلیغاتی یا روی هر سطح دیگری به آن خیره می‌شوند

هرچقدر که این طرح بهتر باشد و توانایی ایجاد ارتباط بیشتر با مخاطب را داشته باشد، اثرگذاری آن در مخاطب بیشتر است و در قضاوتی که نسبت به شما دارد به طور ویژه‌ای اثرگذار است. اگر مخاطب از طرح گرافیکی شما خوشش بیاید با دید بهتری شمارا قضات می‌کند.

شرکت‌های بزرگ تجاری دنیا با استفاده از طرح‌های گرافیکی وضعیت خودشان را بهبود می‌بخشند و به موفقیت‌های تجاری بزرگی دست میابند.

خدمات طراحی گرافیک انواع مختلفی دارند که هرکدام مناسب استفاده در موقعیت خاصی است که چند نمونه از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

طرح و تصویر در خدمات طراحی گرافیک

در طرح و تصویر مهم‌ترین عوامل خط‌ها و نقش‌ها هستند که تصاویر را می‌سازند. هرچه تصاویر حاصل شده از ترکیب خطوط بهتر باشد میزان اثرگذاری آن بیشتر است.

آن خط و نقش‌ها باید منظور و پیامی را برای مخاطب داشته باشد، تا زمانی که مخاطب به آن نگاه می‌کند متوجه آن شود.

آرم و نشانه

آرم، مفهوم موردنظر را در ذهن مخاطب به ثبت می‌رساند. آرم باید بیانگر همه آن چیزهایی باشند که به واقعیت تبدیل‌شدن و این کار را باید در ریتم و فرم تکنیک اجرا کند و به نمایش در آورد.

نوشتار و طراحی حروف

در این مدل از طرح‌های گرافیکی باید حروف را به گونهٔ ای کنار هم چید و آرایش کرد که طرح موردنظر علاوه بر خوانایی مزاحم عناصر دیگر در صفحه نشود. این طرح‌ها باید بتوانند موضوع موردنظر را به مخاطب برساند و نوعی مخاطب را به سمت سوژه اصلی هدایت کند.

پوستر

انواع متفاوت پوستر برای مقاصد مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد. پوسترها در واقع نوعی از طرح‌های گرافیکی هستند که در زمینه تبلیغات و بازاریابی مورداستفاده قرار می‌گیرند. اجزای مختلف پوستر باید به‌صورت به‌یادماندنی یک مفهوم مشترک را به بیننده برساند.

چند نوع پوستر وجود دارد؟

به طور کلی پوسترها به دودسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • پوسترهای تبلیغاتی
 • پوسترهای اطلاع‌رسانی
پوسترهای تبلیغاتی:

پوسترهای تبلیغاتی عمدتاً محتوای کمی دارند و بیشتر خلاقیت گرافیست است که در مخاطب اثرگذار است. در پوسترهای تبلیغاتی بعضاً از اغراق و بزرگ‌نمایی استفاده می‌شود که توجه مخاطب را به‌درستی جلب کند.

پوسترهای اطلاع‌رسانی

برخلاف پوسترهای تبلیغاتی، در پوسترهای اطلاع‌رسانی از عنصر اغراق یا بزرگ‌نمایی استفاده نمی‌شود.

و هدف این پوسترها صرفاً اطلاع‌رسانی از موضوعی است. این پوسترها باید آن‌قدر واضح و قابل‌فهم باشند که مخاطب به‌راحتی و بدون نیاز به فکر راجع به آن، متوجه منظور پوستر شود.

اهمیت طراحی‌های گرافیکی آن‌قدر زیاد است که بدون وجود یک طرح گرافیکی بازدهی بزرگ‌ترین تبلیغاتی تجاری دنیا هم پایین میاید و به آن ضربه می‌زند. پس عملاً بدون یک طرح گرافیکی کار هر شرکتی می‌تواند به بن‌بست برسد.

وجود بهترین خالقان گرافیک در کارنیل وب

ما در کارنیل وب افتخار همکاری با بهترین و باتجربه‌ترین گرافیست‌ها و طراحان را داریم. متخصصین ما با استفاده از منابع روز دنیا و همچنین با رعایت کردن قانون کپی‌رایت بهترین محتوای گرافیکی را برای شما فراهم می‌کنند. ما با استفاده از برنامه‌های دقیق و اصولی در موعد مقرر بهترین طرح گرافیکی ممکن را به شما تحویل می‌دهیم.

تیم مجرب طراحان و گرافیست‌های ما با استفاده از منابع و ابزارهای به‌روز دنیا، اثرگذاری صحیح و گیرایی درستی را در دیدگاه مخاطب شما به وجود میاورد مطمئن می‌شویم که مخاطبین با نگاه‌کردن به این طرح‌های گرافیکی مفهوم موردنظر به آن‌ها منتقل شود و از تماشای آن لذت ببرند.

برای اینکه سردرگم نشوید کارشناسان ما در هر مرحله کنار شما هستند و شما می‌توانید با  کارشناسان ما به طور رایگان مشاوره دریافت کنید.

کارنیل وب در چه زمینه‌هایی طراحی گرافیکی انجام می‌دهد؟

 • لوگو
 • بنر
 • بیلبورد
 • کاتالوگ
 • بروشور
 • تراکت
 • کارت ویزیت
 • سربرگ (ست اداری)
 • طراحی دوبعدی
 • طراحی سه‌بعدی
 • انیمیشن
 • موشن‌گرافی

اگر به دنبال تحول و تغییر در سیستم کاری و ظاهری وب‌سایت خود هستید، تیم مجرب کارنیل وب در خدمت شماست. پیشنهاد می‌کنم در مورد این موضوع با کارشناسان ما مشورت کنید.

ما در کارنیل وب محیطی را فراهم کرده‌ایم که کارشناسانی با سلایق مختلف و به‌روز در کنار یکدیگر پاسخگوی نیاز شما به بهترین شکل باشند.

فهرست