مقایسه تحلیل تکنیکال و فاندامنتال

مقایسه تحلیل تکنیکال و فاندامنتال قسمت (1)

جهت مشاوره با ما فرم زیر راپر کنید

نام خانوادگی *
نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
توضیحات
توضیحات
این فیلد را پر کنید
موبایل *
موبایل
این فیلد را پر کنید

سر شایستگی های نسبی تحلیل فاندامنتال و تکنیکال بحث برانگیز است. سرمایه گذاران و معامله گران اغلب وقتی یکی از این دو روش را بر دیگری انتخاب می کنند، متاسفانه موفقیت کسب نمیکنند. در واقع، هر دو را می توان به طور موثر ترکیب کرد.

در این مقاله تفاوت ها را توضیح داده و نقاط قوت و ضعف هر کدام را برجسته می کنیم. ما همچنین چند روش برای ترکیب این دو رویکرد و اشکال مختلف تحلیل را فهرست می‌کنیم.

تحلیل فاندامنتال چیست؟

تحلیل فاندامنتال روشی در بازار سهام و ارزیابی یک شرکت و تعیین ارزش ذاتی سهام آن است.

شرکت ها به گونه ای کامل و دقیق ارزش گذاری و بررسی می شوند، بدون توجه به قیمت های بازار آنها. سپس تصمیمات خرید و فروش گرفته می شود.

تحلیل فاندامنتال را می توان در سایر بازارها از جمله ارزها و کالاها نیز اعمال کرد. در این صورت هر عاملی که بر ارزش دارایی تأثیر می گذارد در نظر گرفته می شود.

تحلیل فاندامنتال چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال فقط بر اساس داده های قیمت یا حجم سهام است. هدف پیش‌بینی آینده نیست، بلکه شناسایی محتمل‌ترین سناریوها است. حرکت قیمت به عنوان نشانه ای از نحوه عملکرد شرکت کنندگان در بازار در گذشته و نحوه عملکرد آنها در آینده استفاده می شود.

تحلیلگران فنی از الگوهای نمودار و روندها، سطوح حمایت و مقاومت و رفتار قیمت و حجم برای شناسایی فرصت های معاملاتی با امید مثبت استفاده می کنند. تجزیه و تحلیل تکنیکال کسب و کار اساسی، یا اقتصاد که بر ارزش یک شرکت تاثیر می گذارد را در نظر نمی گیرد.

تفاوت تحلیل تکنیکال و فاندامنتال

تفاوت بین این دو رویکرد به چیزی برمی گردد که ارزش و قیمت سهام را تعیین می کند. تحلیل فاندامنتال ارزش شرکت را در نظر می گیرد. این در نهایت به ارزش دارایی و سودی که می تواند ایجاد کند بستگی دارد. تحلیلگران فاندامنتال نگران تفاوت بین ارزش سهام و قیمتی هستند که در آن معامله می شود.

تجزیه و تحلیل تکنیکال مربوط به حرکت قیمت است که سرنخ هایی را در مورد پویایی عرضه و تقاضای سهام می دهد – که در نهایت قیمت سهام را تعیین می کند. الگوها اغلب خود را تکرار می کنند زیرا سرمایه گذاران اغلب در شرایط یکسان به همان شیوه رفتار می کنند. تحلیل تکنیکال به تنهایی به داده های قیمت و حجم مربوط می شود.

تفاوت تحلیل تکنیکال و فاندامنتال

ابزارهای مورد استفاده برای تحلیل فاندامنتال و تکنیکال

تحلیلگران فاندامنتال موقعیت و عملکرد مالی یک شرکت، بازاری که در آن فعالیت می کند، رقبا و اقتصاد را در نظر می گیرند. مهمترین منبع داده برای تحلیل بنیادی، صورتهای مالی شرکت است. اینها شامل صورت سود و زیان، ترازنامه و صورت جریان وجوه نقد است.

داده های این اظهارات را می توان برای محاسبه نسبت ها و معیارهایی که عملکرد، سلامت و نرخ رشد شرکت را منعکس می کند استفاده کرد. داده های صنعت و عوامل اقتصادی مانند نرخ بهره و مخارج خرده فروشی نیز برای پیش بینی نرخ رشد آتی استفاده می شوند. در نهایت، ارزش منصفانه پس از مقایسه چندین مدل و نسبت به دست می آید.

تحلیل تکنیکال بسیار گسترده تر از آن چیزی است که بسیاری از مردم تصور می کنند. همه نمودارها از نمودارهای قیمت استفاده می کنند – معمولاً نمودارهای خطی، نمودار میله ای یا نمودارهای شمعی. به غیر از نمودارهای قیمت، ابزارهای مورد استفاده می توانند بسیار متفاوت باشند. برخی از تحلیلگران از اندیکاتور هایی مانند میانگین متحرک و نوسانگرهای محاسبه شده از قیمت استفاده می کنند. برخی دیگر تحلیلگران از الگوهای قیمت و چارچوب های تحلیل پیچیده مانند امواج الیوت استفاده می کنند.

تحلیل فاندامنتال یا تحلیل تکنیکال کدام بهتر است؟

انتخاب شیوه تحلیل فاندامنتال و تکنیکال بحث برانگیز است. طرفداران هر دو شکل تحلیل اغلب جایگزین را حذف می کنند، اما به اشتباه درک می کنند که هر دو می توانند جایگاه خود را داشته باشند. تحلیل فاندامنتال برای سرمایه گذاری های بلندمدت مفیدتر است، در حالی که تحلیل تکنیکال برای معاملات کوتاه مدت و زمان بندی بازار مفیدتر است . همچنین می توان هر دو را برای برنامه ریزی و اجرای سرمایه گذاری در میان مدت و بلند مدت ترکیب کرد.

حرکات کوتاه مدت قیمت، توسط عرضه و تقاضا تعیین می شود، که به نوبه خود تحت تأثیر بسیار بیشتر از آنچه معمولاً به تجزیه و تحلیل فاندامنتال می رسد می باشد. روانشناسی بازار و تأثیر احساسات بر فعالیت بازار تنها با استفاده از داده های قیمت و حجم، قابل تجزیه و تحلیل است. از سوی دیگر، نمودارها اتفاقات گذشته را منعکس می‌کنند و هر چه افق زمانی طولانی‌تر باشد، ارزش آنها کاهش می‌یابد.

مزایا و معایب تحلیل فاندامنتال

تحلیل بر اساس موقعیت مالی و رقابتی یک شرکت دارای چندین مزیت است.

تجزیه و تحلیل محیطی که در آن فعالیت می کند نیز ارزشمند است. تمرکز فقط بر روی کسب و کار، به جای قیمت سهام، به سرمایه گذاران ایده ای از ارزش واقعی شرکت می دهد.

این برای سرمایه گذاری بلند مدت بسیار ارزشمند است. سرمایه‌گذاری در زمان حباب‌های بازار می‌تواند مفید باشد اما هنوز مهم است که بدانید چه زمانی بازار در حباب است.

ریسک معاملات را می توان با محاسبه ارزش آن سهمی که در آن معامله می شود مدیریت کرد.

سپس تصمیمات تخصیص دارایی را می توان برای صعودی و یا نزول احتمالی یک سبد انجام داد.

بیشترین سود معمولاً توسط سرمایه گذارانی حاصل می شود که تحلیل شان تلفیق‌ی از تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال باشد.

این تنها با تلفیق تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال محقق می شود. همچنین، تصمیمات مبتنی بر تلفیق این دو باهم معمولاً احتمال درستی بالاتری دارند، به ویژه در بلندمدت.

همچنین چندین اشکال برای تحلیل فاندامنتال وجود دارد. مهم است که در مورد محدودیت های آن واقع بین باشیم. تجزیه و تحلیل فاندامنتال زمان بر است هر شرکت باید مستقل و با جزئیات مورد مطالعه قرار گیرد.

بیشتر اطلاعات مورد استفاده در تحلیل فاندامنتال به طور گسترده در دسترس است. برای به دست آوردن مزیت با اصول، باید مجموعه داده های منحصر به فردی را بیابید که برای اکثر سرمایه گذاران در دسترس نیست.

تجزیه و تحلیل فاندامنتال به شما اطلاعات بسیار کمی در مورد آنچه ممکن است در کوتاه مدت رخ دهد، می گوید.

حرکت کوتاه مدت قیمت و نوسانات را نمی توان با مشاهده صورت های مالی پیش بینی کرد.تحلیل فاندامنتال بسیار کمتر از آنچه اغلب تصور می شود دقیق است.

مدل‌های ارزش‌گذاری مانند مدل جریان نقدی تنزیل‌شده مبتنی بر مفروضات متعددی هستند که به ندرت بسیار دقیق هستند.

ارزیابی‌های هدف می‌توانند به صورت نسبی مفید باشند، اما زمانی که نوبت به ارزش‌گذاری یک شرکت در بیش از یک یا دو سال آینده می‌رسد، محدود است.

شرکت طراحی سایت و سئو کارنیل وب در زمینه های مختلف تبلیغات کسب و کار به صورت آنلاین خدمت شما خدمات تخصصی ارائه می دهد که می توانید در جهت نیازسنجی و مشخص کردن هدفتان با مشاوران کارنیل وب در ارتباط باشد.

همچنین می توانید در جهت طراحی سایت در زمینه های فعالیت مختلف ، سئو تخصصی با تیم تخصصی کارنیل وب در ارتباط باشید در تمامی مراحل همراه شما هستیم.

, ,

نمونه کارهای طراحی سایت

لیست قیمت ها

مقالات آموزشی

فروشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.