استراتژی بازاریابی دیجیتال

چرا به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال نیاز دارید؟

جهت مشاوره با ما فرم زیر راپر کنید

نام خانوادگی *
نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
توضیحات
توضیحات
این فیلد را پر کنید
موبایل *
موبایل
این فیلد را پر کنید

هر سازمانی صرف نظر از صنعت یا نوع کسب و کار خود، باید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال داشته باشد. شما در مقاله دیجیتال مارکتینگ این آگاهی را کسب کردید که چرا بازاریابی برای کسب و کار شما مهم است و دیجیتال جزء ضروری استراتژی بازاریابی کلی شما است. استراتژی محتوای دیجیتال چیزی است که برنامه بازاریابی شما را مشخص می کند و چگونگی دستیابی به اهداف بازاریابی خود را مشخص می کند. هیچ استراتژی یکسانی وجود ندارد که هر کسب و کاری بتواند از آن استفاده کند. بهترین استراتژی های دیجیتال برای هر کسب و کار منحصر به فرد و برای هر نوع کسب و کار متفاوت خواهد بود.

استراتژی بازاریابی دیجیتال چیست؟

در ابتدایی ترین حالت مفهوم بازاریابی دیجیتال ایجاد محتوا، انتشار محتوا و تقویت محتوا است. این روند بدان معنا است که یک استراتژی بازاریابی دیجیتال شامل انتخاب کانال های دیجیتال برای اشتراک گذاری این محتوا است. همچنین اهداف خاصی را که می خواهید با این استراتژی به دست آورید، مشخص می کند.

اجرای یک کمپین بدون استراتژی مشخص شبیه به بازدید از یک شهر جدید بدون GPS است. احتمالاً تعدادی پیچ اشتباه انجام خواهید داد که در نتیجه مسیر بسیار طولانی‌تری برای رسیدن به جایی که می‌خواهید، خواهید داشت. قبل از هر نوع سفری، احتمالاً یک برنامه سفر ایجاد می کنید. به این ترتیب، می دانید که از زمان و بودجه خود بهترین استفاده را خواهید کرد. شما باید همین کار را با بازاریابی دیجیتال انجام دهید.

پیشنهاد ویژه: خدمات تبلیغات کارنیل وب

بازاریابی دیجیتال دیجیتال مارکتینگ

مزایای استراتژی محتوای دیجیتال

تحقیقات نشان داده است که کسب و کارهایی که برنامه بازاریابی مشخصی دارند و به طور منظم نتایج خود را اندازه‌گیری می‌کنند، نسبت به شرکت هایی که استراتژی ندارند، 60 درصد رشد سریع‌تری دارند.

1- یک استراتژی دیجیتال به شما جهت و اهداف می دهد

سازمان‌ هایی که استراتژی دیجیتالی را ترسیم نکرده‌اند، فاقد تصویر واضحی از آنچه می‌خواهند آنلاین انجام دهند و چگونه به آن اهداف دست خواهند یافت، ندارند. بدون داشتن اهداف روشن، دشوار است که دقیقاً هدف شما چیست. ایجاد این استراتژی به شما کمک می کند به سوالات مهم در مورد استراتژی خود و نحوه فروش به مخاطبان خود پاسخ دهید. همچنین به شما کمک می کند تا تعیین کنید که چه معیارهایی را می خواهید در چه زمانی به دست آورید. این روند تضمین می کند که تاکتیک های بازاریابی شما همیشه بر روی هدف باقی می مانند.

2- مصرف کنندگان شما آنلاین هستند

به عنوان یک بازاریاب شما می خواهید به افراد در جایی که هستند دسترسی پیدا کنید. در دنیای امروز، این آنلاین است. اکثریت قریب به اتفاق مصرف کنندگان محتوا را به صورت آنلاین، روی تلفن، لپ تاپ، دسکتاپ، تلویزیون هوشمند و بسیاری از دستگاه های دیگر مصرف می کنند. از آنجایی که آنها بیشتر وقت خود را در اینجا می گذرانند، منطقی است که شما می خواهید آنها را هدف قرار دهید. داشتن یک استراتژی مشخص به شما کمک می کند تا به طور موثرتری به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید. این روند به این دلیل است که شما از پلتفرم هایی که آنها ترجیح می دهند، استفاده خواهید کرد. اگر مخاطبان خود را در جایی که هستند ملاقات نکنید، شرکت دیگری ملاقات خواهد کرد.

3- دیجیتال مارکتینگ برای ردیابی و نظارت بهترین راهکار است

ردیابی اثربخشی استراتژی های بازاریابی سنتی اغلب دشوار است. این مشکل در بازاریابی دیجیتال نیست. شما به راحتی می توانید اندازه گیری دقیق را برای هر کانال دیجیتالی که استفاده می کنید، دریافت کنید. همچنین می‌توانید ببینید که مخاطبانتان به هر کمپین چگونه واکنش نشان می‌دهند. برای مثال می توانید تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خود و اینکه از کجا آمده اند را پیگیری کنید.

همچنین می توانید مدت زمانی را که کاربر در وب سایت شما صرف می کند، تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید چه چیزی در مورد کیفیت سایت به شما می گوید. این موارد فقط چند راه برای ردیابی بازاریابی دیجیتال هستند.

4- راه هایی برای متمایز کردن کسب و کار خود بیابید

اگر تعداد زیادی از مصرف کنندگان و مشاغل به طور یکسان آنلاین هستند، چگونه از سر و صدا عبور می کنید؟ در فرایند ایجاد یک استراتژی دیجیتال، راه هایی را برای متمایز کردن شرکت خود به صورت آنلاین کشف خواهید کرد. شاید متوجه شده باشید که رقبای شما در صدر جدیدترین روندهای دیجیتال نیستند یا اینکه مخاطب شما محتوای آموزشی را دوست دارد. با استفاده از این یافته ها می توانید کسب و کار خود را متمایز کنید.

5- کاربران را به سایت خود ترغیب کنید و نگه دارید

به ناچار تعداد زیادی از مردم به بازاریابی دیجیتال شما دسترسی دارند و در آن سهیم هستند. صرف زمان برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال تضمین می کند که هر بخش و هر کارمند دیدگاه یکسانی دارند. همه می توانند پیام برند ثابتی را منتقل کنند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله تکنیک های طراحی سایت برای تبلیغات پیشنهاد می شود.

بازاریابی دیجیتال حرفه ای

عناصر کلیدی یک استراتژی دیجیتال با کیفیت

در حال حاضر باید متقاعد شده باشید که یک استراتژی دیجیتال برای موفقیت کسب و کار شما حیاتی است. هنگامی که تصمیم گرفتید که می خواهید یک استراتژی دیجیتال ایجاد کنید، باید مطمئن شوید که این چهار جزء را شامل می شود.

اهداف هوشمند

شما احتمالاً اهدافی را برای کسب و کار خود در کل تعیین کرده اید. اکنون شما باید اهدافی خاص برای استراتژی دیجیتال خود ایجاد کنید. پاسخ به سوالات زیر می تواند به شما در تعیین اهداف کمک کند:

  • چه مقدار از سهم بازار را می خواهید تصاحب کنید؟
  • چقدر می خواهید درآمد داشته باشید؟
  • میزان مخاطبی که امیدوارید به آن برسید چقدر است؟

پس از رسیدن به این اهداف، باید اهداف هوشمند را نیز تعیین کنید. اهداف هوشمند مخفف عبارت خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان است. هر یک از اهداف شما باید تمام این پنج معیار را داشته باشد تا درست در نظر گرفته شود.

مخاطب هدف

اگر می خواهید محتوای دیجیتال شما به افراد مناسب برسد، باید بدانید که آن افراد چه کسانی هستند. متأسفانه بسیاری از صاحبان مشاغل این اشتباه را مرتکب می شوند که فکر می کنند مخاطبان خود را به اندازه کافی از قبل می شناسند. آنها فکر می کنند نیازی به صرف زمان برای انجام تحقیقات بازار ندارند. این یک فرض نادرست است. شما باید تحقیقات عمیقی در مورد بازار هدف خود انجام دهید تا بدانید چگونه به آنها دسترسی پیدا کنید، کجا به آنها دسترسی پیدا کنید و چه محتوایی بیشترین تأثیر را خواهد داشت.

تجزیه و تحلیل رقبا

مهم نیست وارد چه بازاری می شوید، رقابت خواهید داشت. حتی اگر رقبای مستقیمی وجود نداشته باشد، حداقل جایگزین هایی وجود خواهد داشت. چگونه خود را از این رقبای معتبر متمایز می کنید؟ با دانش به دست آمده از تجزیه و تحلیل رقبا، می آموزید که چگونه برجسته شوید. همچنین نقاط قوت و ضعف آنها را خواهید آموخت. اطلاعاتی که از این تحلیل یاد می گیرید به راحتی در استراتژی دیجیتال شما اعمال می شود.

روش ها و کانال ها

مرحله نهایی در این فرایند، تعیین روش ها و کانال هایی است که برای اجرای استراتژی خود استفاده خواهید کرد. برخی از موثرترین روش ها عبارت است از:

  • بهینه سازی موتور جستجو یا سئو
  • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
  • بازاریابی محتوا
  • پرداخت به ازای کلیک یا PPC
  • بازاریابی ایمیلی
  • اینفلوئنسر مارکتینگ

استراتژی دیجیتال با کارنیل وب

اکنون شما باید بتوانید ببینید که چرا بازاریابی، به ویژه از نظر دیجیتالی مهم است. اگر امروز می خواهید در تجارت موفق شوید، آنلاین بودن ضروری است. خوشبختانه، شما می توانید استراتژی دیجیتال خود را متناسب با نیازهای منحصر به فرد کسب و کار خود شخصی سازی کنید. همچنین باید بدانید که صرف زمان برای طراحی این استراتژی در آینده سود زیادی را به همراه خواهد داشت.

برای بازاریابی دیجیتال کسب و کار خود می توانید این کار را به کارنیل وب بسپارید.

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.