سئو فنی / سئو تکنیکال با کارنیل وب

5 مورد که برای سئو فنی به آن نیاز دارید، اما ممکن است ندانید چگونه انجام دهید؟

جهت مشاوره با ما فرم زیر راپر کنید

نام خانوادگی *
نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
توضیحات
توضیحات
این فیلد را پر کنید
موبایل *
موبایل
این فیلد را پر کنید

بیشتر متخصصان سئو می دانند که محتوایی که با دقت ایجاد و اغلب به ‌روزرسانی می‌ شود، یکی از کلیدهای استراتژی مؤثر سئو است؛ اما آیا می دانستید که جنبه هایی از نحوه ساخت وب سایت شما نیز وجود دارد که بر رتبه شما تأثیر می گذارد؟ این جزئیات اغلب دیده نشده در بخش «سئو فنی» دسته بندی می شوند.

ممکن است شما کارهایی را در وب سایت خود انجام دهید (یا انجام ندهید) که مانع از صعود آن به بالای نتایج جستجو می شود. مدیران سایت باید بدانند که در وب سایت خود به دنبال چه چیزی بگردند و از توسعه دهندگان وب یا مدیران سئوی خود بخواهند که به چه چیزی بپردازند.

برای ارتقای وب سایت خود لازم است که پنج موردی را که در ادامه ذکر می شود، بررسی کنید تا مطمئن شوید که شروع خوبی در سئو تکنیکال برای بهبود رتبه گوگل دارید.

  • تغییر مسیرها
  • نقشه سایت XML
  • ویدیوهای با رونوشت
  • سرعت صفحه
  • HTTPS

برای بهره مندی از خدمات سئو حرفه ای پیشنهاد می شود آن را به تیم متخصص سئو کارنیل وب بسپارید.

سئو فنی تخصصی کارنیل وب

5 مورد مهم در سئو فنی

سئو فنی یا Technical SEO به تمامی فرایندها و بهینه‌سازی‌ هایی می گویند که بر روی ساختار فنی و زیرساخت وب سایت اعمال می ‌شود تا موجب ارتقای وب سایت در موتورهای جستجو شود.

سئو فنی شامل بهبود معماری سایت، بهینه ‌سازی سرعت بارگیری، بهینه ‌سازی کد‌ها و فایل‌ های CSS و جاوا اسکریپت، استفاده از ساختار URL ویرایش‌پذیر، مدیریت و بهینه‌سازی لینک‌ها (internal link building)، استفاده از برچسب ‌های HTML و استانداردهای نشان‌ دهی اطلاعات (structured data) و بسیاری از موارد دیگر است.

هدف اصلی سئو فنی افزایش دیدپذیری سایت در موتورهای جستجو و بهبود رتبه آن در نتایج جستجو است. در ادامه برای آگاهی بیشتر 5 مورد مهم و ضروری برای سئو فنی بیان شده است.

1- تغییر مسیر (به گوگل بگویید محتوای شما کجاست)

با گذشت زمان گوگل فهرستی از صفحات وب سایت شما را تهیه می کند. طبیعتاً ممکن است هر صفحه ای را که ایجاد کرده اید، نگه ندارید. و صادقانه بگویم، بخشی از استراتژی محتوای شما باید ترکیب یا حذف صفحاتی باشد که محتوای با تعداد کلمات کمتر از 600 یا بازدید کم دارند.

اما قبل از اینکه تغییرات خود را انجام دهید، به برنامه ای برای آنچه قرار است به گوگل بگویید، نیاز دارید. هرگز فقط یک صفحه را حذف نکنید. به جای صفحه قدیمی به گوگل بگویید کجا برود. اگر این کار را نکنید، گوگل پیوند را در نتایج جستجو نشان می دهد تا برای کاربران خطای 404 را نمایش خواهد داد که بسیار به ضرر وب سایت شما است. اگر گوگل متوجه شود که شما با آن هماهنگ نیستید، ارائه محتوای شما را در نتایج جستجو متوقف خواهد کرد.

این امکان وجود دارد که با استفاده از تغییر مسیرها به گوگل بگویید اگر صفحه ای دیگر در آدرسی که فهرست کرده است، در دسترس نیست به کجا مراجعه کند. گوگل این کار را دوست دارد؛ زیرا تجربه بهتر و مفیدتری را برای کاربران خود ایجاد می کند.

شما نیز این کار را دوست خواهید داشت؛ زیرا به این معنی است که شخصی که به دنبال محصولات یا خدمات شما می‌گردد، همچنان می‌تواند شما را پیدا کند، حتی اگر به صفحه کمی متفاوت هدایت شود.

برای اضافه شدن تغییر مسیرها، باید URL قدیمی خود و جایی را که باید به آن هدایت شود، مستند کنید. سپس توسعه ‌دهنده وب‌ سایت شما به سرور دستور می‌ دهد تا بازدیدکنندگان شما را به صفحه صحیح بفرستد. با توجه به سیستم مدیریت محتوایی که استفاده می کنید، ممکن است توانایی انجام این کار را بدون توسعه دهنده داشته باشید؛ اما توصیه می شود ابتدا با آنها صحبت کنید. آنها گاهی اوقات راه هایی برای تغییر مسیر کل بخش ها داند و کار را برای شما آسان تر می کنند.

2- همیشه یک نقشه سایت XML داشته باشید

ارائه نقشه سایت به کنسول جستجوی گوگل یک راه عالی برای کمک به ربات ها برای حرکت سریع تر در وب سایت شما و دریافت به روز رسانی در مورد محتوای جدید یا ویرایش شده است.

نقشه سایت برای گوگل چیست و چگونه آن را ارسال می کنید؟

نقشه سایت XML لیستی از صفحات وب سایت است که گوگل آنها را می خواند. این صفحه زیبا یا فهرستی نیست که انسان بخواهد بخواند. هدف اصلی آن ارائه نمایه سازی کامل و سریع تر از وب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل است.

این کار همان نقشه سایتی ایست که اغلب در پاورقی یک وب سایت پیوند داده شده که هر صفحه در سایت را با یک پیوند به شما نشان می دهد. این صفحه نیز باید ایجاد شود، اما باید یک صفحه خوانا باشد که افراد بتوانند به راحتی از آن برای یافتن چیزی که به دنبال آن هستند، استفاده کنند.

سیستم مدیریت محتوای شما ممکن است یک فایل نقشه سایت XML برای شما ایجاد کند. فقط مطمئن شوید که چه چیزی ایجاد شده است

نقشه سایت  xml

شما می توانید یک نقشه سایت از طریق سرویس هایی مانند XML-Sitemap.com ایجاد کنید. هنگامی که فایل را در اختیار داشتید، باید تیم وب شما آن را به کد وب سایت اضافه کند. با این کار به گوگل از طریق کنسول جستجو می گوید که شما یک فایل XML اضافه کرده اید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله سئو تکنیکال چیست و چه کاربردی دارد؟ پیشنهاد می شود.

سئو فنی حرفه ای با کارنیل وب

3- فیلم ها با رونوشت

محتوای ویدیوهای وب سایت باید با عبارات مهم پر شده باشد. سپس مطمئن شوید که این محتوا با دنبال کردن مراحل زیر برای بهبود سئوی وب سایت شما کار می کند.

در یک سرویس میزبانی ویدیو سرمایه گذاری کنید. این کار به شما امکان می‌دهد بر نحوه ظاهر پخش‌کننده، فراخوان ‌های اقدام در ویدیو، گزارش‌ ها و مهم‌ تر از همه، رونوشت‌های ویدیویی که در سئوی شما نقش دارند، کنترل داشته باشید.

4- زمان بارگذاری وب سایت

سرعت بارگذاری وب سایت شما روی صفحه مهم است. گوگل لیست کاملی از بایدها و نبایدها را برای بهینه نگه داشتن سرعت صفحه شما ارائه می دهد. اما چگونه می دانید که آیا حتی نیاز به نگرانی در مورد این دارید؟

بارگیری یک صفحه بین 3 تا 5 ثانیه به این معنی است که احتمال دارد چند چیز وجود داشته باشد که می تواند برای بهبود سرعت بهینه سازی شود.

اگر صفحه بیش از 5 ثانیه طول بکشد، ممکن است نیاز باشد که برای کاهش زمان بارگذاری صفحه، دوباره کاری مجدد انجام شود. توسعه دهندگان وب شما باید بتوانند صفحه را تجزیه و تحلیل کنند تا ببینند چه کاری می توان انجام داد.

5- HTTPS با گواهی  SSL

احتمالاً قبلاً شنیده اید که وب سایت شما باید گواهی SSL داشته باشد تا آدرس وب شما با HTTPS شروع شود. چند سالی می‌گذرد، اما هنوز به سایت ‌هایی برخورد می ‌کنیم که آن را ندارند یا منقضی شده ‌اند و برای درست کار کردن باید تمدید شوند.

اگر از قبل HTTPS دارید، مطمئن شوید که صفحات http قدیمی خود را به نسخه جدید https هدایت کرده اید. اگر اینطور نیست، ابتدا این کار را انجام دهید. سپس بررسی کنید که مطمئن شوید همه عناصر یک صفحه ایمن هستند که شامل تصاویر و اسکریپت ها می شود. اگر همه آنها با گواهی SSL شما مرتبط نباشند، Chrome  یک اعلان قرمز نمایش می دهد.

همچنین مطمئن شوید که نقشه سایت شما به تمام صفحات HTTPS و نه دیگر به صفحات HTTP پیوند دارد. کارنیل وب با ارائه خدمات سئو حرفه ای یک ممیزی فنی وب سایت ارائه می دهد که به شما کمک می کند تا دریابید که آیا این مشکل است یا خیر.

با این کار در نهایت مطمئن می شوید که تنظیمات گوگل آنالیتیکس و کنسول جستجوی گوگل خود را به روز کرده اید تا URL  های HTTPS سایت خود را مشاهده کنید.

سئو فنی تخصصی با کارنیل وب

چگونه سئو فنی وب سایت خود را ارزیابی کنید؟

برای تمام موارد مهمی که درباره سئو فنی (سئو تکنیکال) توضیح داده شد، به یک متخصص توسعه وب نیاز خواهید داشت؛ اما دانستن آنچه باید به آن توجه شود، مهم است.

شرکت طراحی سایت کارنیل وب، به شما مشتریان گرامی بهترین خدمات سئو متناسب با نیازهای وب سایت ارائه می دهد. درضمن به جز موارد ذکر شده، وب سایت شما با توجه به نوع فعالیت و کسب و کارتان به نکات مهم دیگری درباره سئو فنی نیاز دارد، بنابراین بهتر است آن را به تیم متخصص و با تجربه در زمینه سئو بسپارید.

بنابراین اگر استراتژی سئو برای وب سایت خود ندارید، توصیه می شود که آن را با استفاده از خدمات سئو کارنیل وب شروع کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی سایت حرفه ای، سئو فنی و تولید محتوا اختصاصی می توانید با از طریق لینک زیر با کارنیل وب در تماس باشید.

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.