صفحه اصلی سایت - شرکت طراحی سایت کارنیل وب

5 ویژگی صفحه اصلی سایت

جهت مشاوره با ما فرم زیر راپر کنید

نام خانوادگی *
نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
توضیحات
توضیحات
این فیلد را پر کنید
موبایل *
موبایل
این فیلد را پر کنید

ویژگی های صفحه اصلی سایت چیست و دلایل اهمیت آن

در این مقاله قصد داریم درباره ویژگی صفحه اصلی سایت صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

اولین موردی که نظر بازدید کنندگان سایت شما را جلب می کند صفحه اصلی سایت شماست. حتی می تواند در نظر مشتریان شما تاثیر داشته باشد.

بنابراین، این موضوع بسیار حائز اهمیت است که مشتریان بتوانند با خدماتی که ارائه می کنید و اینکه چرا این خدمات برای مشتریان اهمیت دارد ارتباط برقرار کنند. همچنین این نکته را درنظر بگیرید که صفحه اصلی سایت شما می تواند تنها فرصتی باشد که تاثیر بسیار زیادی روی مخاطبین داشته باشد.

در اینجا چند ویژگی صفحه اصلی سایت وجود دارد که باید در طراحی سایت مد نظرقرار دهید.

ناوبری بصری

عنوان سایت

قرار دادن لوگو

فراخوانی

نظر مشتریان

مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم: اصول و قواعد طراحی سایت در سال 1401

ناوبری بصری

ناوبری به معنی نحوه پیمایش بازدید کنندگان در صفحه اصلی سایت شما است. دانستن این نکته بسیار مهم است که با اینکه صفحه اصلی اولین چیزی است که مردم می بینند، اما اکثر مردم به آن اهمیت نمی دهند. در اصل، مردم می خواهند صفحه هایی را بازدید کنند که به سوالاتشان پاسخ دهد. از این رو، هدف از صفحه اصلی سایت شما باید مخاطبان را مجذوب کند و به عنوان نقشه ای برای صفحات دیگر درسایت شما باشد. از طریق تست UX می توانید ناوبری سایت خود را ارزیابی کنید که آیا درست است یا خیر؟

طراحی صفحه اصلی سایت

مطالعه این مقاله به شما پیشنهاد می شود: اهمیت فوتر در طراحی سایت در سال 1401

عنوان سایت

هنگامی که صحبت از متقاعد کردن بازدیدگان و همچنین ارزش وقت آنها به میان می آید نباید هیچ شانسی را از دست بدهید. در عرض چند ثانیه پس از بازدید از صفحه اصلی سایت شما، مشتری شما باید تفکر بسیار خوبی را از آنچه که شما در کارخود ارائه می دهید داشته باشد. با داشتن یک تیتر مناسب می توانید به این مورد دست پیدا کنید. ممکن است تیترقرارگرفته شده در سایت چند کلمه باشد، اما احتمالا مهم ترین ویژگی در صفحه اصلی سایت شما است.

تیترهای سایت باید واضح و ساده باشند. شاید این کار بسیار چالش برانگیز باشد، ممکن است پیدا کردن شعارهایی که برای توضیح سایت که برای هر مخاطبی مفید باشد مشکل باشد. اگر می توانید به تنهایی یک عنوان موثر داشته باشد بهتر است از یک نویسنده با تجربه برای تولید محتوا کمک بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد.

قرار دادن لوگو

امروزه اکثر مردم اهمیت قراردادن نشان تجاری خودشان را در صفحه اصلی سایت می دانند. با این حال، قرار دادن لوگو می تواند یک چالش باشد. این نکته مهم است که لوگوی کسب و کار خود را در موقعیتی واضح در صفحه اصلی سایت خود قرار دهید. اکثر طراحان، لوگو را در سمت راست یا وسط هدر وب سایت قرار می دهند. همچنین پیوند دادن لوگو به صفحه اصلی وب سایت امری رایج است تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی از هرصفحه ای که می خواهند به صفحه اصلی برگرداند.

فراخوانی (Call to Action)

یکی از مهمترین عناصر وب سایت شما کال تو اکشن یا فراخوانی است. هدف از داشتن صفحه اصلی سایت تشویق بازدید کنندگان برای خرید کالا یا استفاده از خدمات شما است. با قراردادن فراخوان ها می توانید دسترسی سریعی برای بازدید کنندگان سایت خود فراهم کنید. همچنین می توانید یک یا چند فراخوان در ابتدای صفحه اصلی سایت خود قرار دهید، جایی که بیشترین بازدید مخاطبین را دربر می گیرد.

کال تو اکشن یا فراخوان ها باید از نظر بصری قابل توجه باشند. برای جلب توجه مخاطب، می توانید از رنگ هایی استفاده کنید که با طرح و رنگ کلی وب سایت در تضاد باشد و در عین حال ترکیبی از طرح کلی است. یک فراخوان موثر باید مختصر و عملگرا باشد. هنگام ایجاد کال تو اکشن ها باید به خاطر داشته باشید که هدف این است که مخاطبین را جذب انجام یک فراخوان مورد نظرکنید. این فراخوان می تواند خرید، ثبت نام، مشاوره یا هر مورد دیگری باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر خواندن این مطلب به شما پیشنهاد می شود: نکات مهم در طراحی صفحه درباره ما در سال 1401

صفحه اصلی سایت چگونه باید باشد

نظر مشتریان

یکی از مهم ترین اهداف صفحه اصلی سایت شما باید جلب اعتماد مشتریان باشد. ممکن است خدمات یا محصول شما در سطح جهان بهترین باشد، اما اگر مردم ادعای شما را باور نکنند کسب و کار شما رونق نخواهد داشت. متاسفانه، امروزه به دلیل کلاهبرداری های اینترنتی، تنها راهی که می توانید نظر مخاطبین را به خود جلب کنید این است که آنچه انجام می دهید با نظر استفاده کنندگان از خدمات شما مطابقت داشته باشد. ازاین رو بهتر است در نظرمشتریان خود را در صفحه اصلی سایت خود قرار دهید.

برای معتبر کردن توصیفات خود، در صورت امکان نام، تصویرهمچنین پیوند را نیز وارد کنید.

برای آگاهی بیشتر این مقاله پیشنهاد می شود: اهمیت تایپوگرافی در طراحی سایت در سال 1401

موارد گفته شده برخی از ویژگی های صفحه اصلی سایت هستند که قراردادن آن ها باعث عملکرد بهتر سایت است. همچنین باید یک پاورقی شامل اطلاعاتی مانند اطلاعات تماس، پیوند ها، شبکه های اجتماعی و .. باشد. به این ترتیب بازدیدکنندگان به راحتی می توانند با شما در تماس باشند.

ارائه خدمات در شرکت طراحی سایت کارنیل وب

در شرکت طراحی سایت کارنیل وب با ارائه مشاوره رایگان حتی به‌صورت حضوری در تهران به شما کمک می‌کنیم تا تمام نیازهای خود را پیدا کنید و یک طراحی وب‌ سایت با توجه به تمام نیازها و سلیقه خود برای شما طراحی می‌کنیم. از پرسرعت‌ترین سرویس، هاست استفاده می‌کنیم. و در تمامی  مراحل طراحی سایت و سئو تخصصی شما در دنیای آنلاین، در کنار شما خواهیم بود تا به نتیجه ی مطلوبی برسید.

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.