وبلاگ

تولید محتوا سئو چیست؟

مقالات ، منظور از تولید محتوا سئو ایجاد محتوایی است که به صفحات وب شما کمک می کند تا در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشند. این بدان معناست که نکات سئو را در نوشتن و ساختار محتوا باید در نظر بگیرید است.

برای تولید محتوا سئو و کسب رتبه بالا در صفحه جستجوی گوگل، باید سه عنصر اصلی را در نظر بگیرید.

  • استراتژی کلمات کلیدی
  • ساختار سایت
  • کپی نویسی

تولید محتوا سئو از آن جهت اهمیت دارد که موتورهای جستجو مانند گوگل وب سایت شما را مورد بررسی قرار می دهند. بنابراین کلماتی که در سایت خود استفاده می کنید تعیین می کند که آیا سایت شما در صفحات نتایج خود قرار می گیرد یا خیر. مقالات

علاوه براین، وب سایت شما باید به خوبی طراحی شود. یعنی دارای رابط کاربری عالی باشد و کلیه موارد فنی که باعث بالا رفتن رتبه سایت شما در Google می شود نیز باید تحت پوشش قرار گیرد. اما بدون محتوای با کیفیت، سایت شما در موتورهای جستجو موقعیت خوبی نخواهد داشت. مقالات

کاربران سیستم مدیریت محتوا باید در کنار تولید محتوا سئو،  اصول مربوط به CRO یا افزایش تبدیل و درآمد را نیز رعایت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله فرق بین سئو و CRO چیست؟ مراجعه کنید. مقالات

 

اصول سئو در تولید محتوا - سئو سایت

انواع محتوا سئو ( مقالات )

محتوا سئو تنها شامل متن نمی باشد. بلکه در تمام قسمت های سایت باید اصول سئو را رعایت کنید. از جمله مواردی که شامل سئو می باشند در ادامه مقاله به آنها پرداختیم.

صفحات محصول

کسانی که سایت فروشگاهی دارند، اغلب دارای صفحات محصول می باشند. یک صفحه محصول خوب می تواند هم به عنوان محتوای SEO و هم به عنوان صفحه اصلی که توسط کاربر مشاهده می شود عمل کند.

پست های وبلاگ

وبلاگ یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد یک محتوای موثر SEO است. به طور کلی، پست های وبلاگ بیشتر از صفحات محصول جذاب هستند و احتمال جذب کاربران بیشتری را دارند. این می تواند بهترین راه برای ایجاد یک سایت با محتوای سئو باشد.

به عنوان مثال، مقالات خبری یا مصاحبه های خبری از جمله محتواهایی است که در اکثر روزنامه های آنلاین یا سایت های خبری پیدا می شود. مقالات

راهنماهای سایت

راهنما یک محتوا طولانی است که نحوه انجام کاری را با جزئیات توضیح می دهد. گاهی این جزئیات در چندین صفحه وب تجزیه می شوند. بهترین راه این است که به کاربران اجازه دهید در صورت تمایل محتوای طولانی را به صورت یک صفحه مشاهده کنند.

می توانید یک راهنمای کامل یا خلاصه ای را در وب سایت خود قرار دهید. می توانید بازدیدکنندگان را ملزم به پر کردن فرم ثبت نام برای مطالعه راهنما کنید. این می تواند راه خوبی برای ایجاد کنجکاوی کاربر باشد. اما به خاطر داشته باشید که قرار دادن مرحله ثبت نام احتمالاً میزان ترافیک SEO را کاهش می دهد. مقالات

ویدئوها

به طور کلی تعداد ویدئوها در وب کمتر از صفحات متن است. در نتیجه، می توان با ایجاد یک ویدیو به جای مقاله، رتبه بندی در صفحه اول برای یک کلمه کلیدی رقابتی آسان تر شود. بسته به نوع سایت یا کسب و کار شما، ویدئوها می توانند راهی عالی برای جذب مخاطب باشند.

در مورد نحوه استفاده از محصولات خود می توانید از آموزش های تصویری استفاده کنید. به طور کل می توانید هر فرآیندی که مربوط به کسب و کار شما است را نشان دهید.

 

اصول سئو در تولید محتوا - طراحی سایت

اینفوگرافیک

اینفوگرافیک، تصاویری را می گویند که با اندازه بزرگ حاوی داده های زیادی در یک موضوع واحد هستند. استفاده از این تصاویر می توانند میزان بازدید از صفحات و لینک ها را بالا ببرند. هرچند وجود اینفوگرافیک ها برای محتوای سئوی سایت مفید است، اما به عنوان متن توسط موتورهای جستجو قابل خواندن نیست.

بنابراین، مهم است که بقیه صفحات را با دقت بهینه سازی کنید. برای شروع می توانید از قالب های اینفوگرافیک رایگان استفاده کنید.

نمایش اسلاید

نمایش اسلاید راهی برای نمایش مجموعه ای از تصاویر مرتبط  با محتوای سایت است. گاهی اوقات تصاویر مهمتر از متن هستند. از آنجائیکه خواندن تصاویر نسبت به متن برای گوگل دشوار است. به همین دلیل رعایت سئوی عنوان، کپشن تصویر، نام فایلهای تصویری و غیره مهم است. بدین ترتیب خواندن برای موتورهای جستجو آسان ترمی شود. مقالات

واژه نامه ها

اغلب افراد از گوگل برای جستجوی اصطلاحات استفاده می کنند. اگر در یک صنعت تخصصی کار می کنید، ایجاد یک واژه نامه  می تواند راه خوبی برای جذب قسمتی از ترافیک موتور جستجوی گوگل باشد. کسانی که در زمینه های آشپزی، پزشکی، مهندسی یا مدلینگ کار می کنند می توانند واژه نامه های تخصصی را ایجاد کنند.

دایرکتوری ها

دایرکتوری طبقه بندی از لینک به سایت ها یا منابع مرتبط یک موضوع معین است. به عنوان مثال، یک وبلاگ در زمینه عطریات ممکن است فهرست مکان هایی برای خرید عطر، از فروشگاه های بزرگ تا مغازه های مستقل در سراسر کشور را ایجاد کند.

تمام مواردی که ذکر شد، تنها برخی از انواع اصلی محتوای سئو هستند. بیشتر مطالعه کنید و با تکنیک های بیشتری آشنا شوید.

تولید محتوای سئوی سایت خود را به کارنیل وب بسپارید!

گروه کارنیل وب با بهترین نیروی متخصص در زمینه های طراحی سایت، سئو سایت، طراحی اپلیکیشن موبایل، تولید محتوا، طراحی گرافیکی، دیجیتال مارکتینگ، دیتا اینتری، انواع چاپ و غیره میتواند درتمامی مراحل توسعه انواع کسب و کار به شما کمک کند.

با کارنیل وب ، کسب و کار خود را توسعه دهید.

مقالات

مقالات

مقالات

مقالات

لیست خدمات کارنیل وب