سئوی وب سایت

سئوی وب سایت خود را در 5 مرحله شروع کنید

جهت مشاوره با ما فرم زیر راپر کنید

نام خانوادگی *
نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
توضیحات
توضیحات
این فیلد را پر کنید
موبایل *
موبایل
این فیلد را پر کنید

اگر شما در وب سایت شرکت خود سرمایه گذاری کردید تا به مشتریان خود گزینه دیگری برای ارتباط با شما و افزایش فروش خود بدهید. البته مشتریان و مشتریان احتمالی شما باید وب سایت شما را پیدا کنند. اینجاست که سئوی وب سایت (بهینه سازی موتور جستجو) نقش اساسی را ایفا می کند.

سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، تمرکز بر بهینه سازی یک وب سایت برای کسب رتبه بالاتر در نتایج موتورهای جستجو است و بدیهی ترین هدف برای هر وب سایت را نشان می دهد، یعنی اطمینان از اینکه مردم به راحتی می توانند محصولات یا خدمات را پیدا کنند که شما می فروشید. وب سایت شما باید در لیست نتایج جستجو در گوگل، بینگ یا هر موتور جستجوی دیگری که یکی از سرنخ های بالقوه شما از آن استفاده می کند، رتبه بالایی داشته باشد.

هنگامی که کلمه یا عبارت کلیدی اغلب در محتوای شما با کیفیت بالا ظاهر می شود، موتور جستجو رتبه وب سایت شما را بالاتر می برد. این روند به آن معنا است که وقتی مشتریان بالقوه لیستی از نتایج را دریافت می کنند، وب سایت شما در بالای صفحه یا نزدیک به آن قرار دارد.

بهبود رتبه سئوی وب سایت شما نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد؛ اما ارزش آن را دارد، بنابراین وب سایت شما را می توان در بالای صفحه در نتایج جستجو پیدا کرد.

برای بهینه سازی سئوی وب سایت خود می توانید از خدمات سئو شرکت طراحی سایت کارنیل وب استفاده کنید. سئو در این مجموعه توسط نیروهای متخصص و با تجربه انجام می شود. برای ارتباط با کارنیل وب می توانید با شماره تلفن 02188872157 تماس حاصل فرمایید.

طراحی سایت حرفه ای با کارنیل وب

مراحل سئوی وب سایت

در ادامه پنج مرحله آسان را برای شروع بهینه سازی سئو و یافتن مشتریان جدید برای رشد کسب و کار بیان شده است.

1- رتبه سئوی وب سایت خود را دربیاورید تا بتوانید آن را با نتایج آینده مقایسه کنید

اگر ندانید که از کجا شروع کرده اید، نمی دانید که شرکت شما چقدر پیشرفت در سئوی وب سایت خود داشته است. شما باید بدانید که وب سایت شما در حال حاضر در چه رتبه ای قرار دارد.

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ، در مورد وب سایت فعلی شما چه فکر می کنند و در نتایج جستجو برای عبارات کلیدی که تشخیص داده اید، برای شما مهم ترین هستند، در کجا ظاهر می شوید؟

در اینجا مواردی وجود دارد که باید برای شروع گزارش اولیه SEO خود بدانید:

افراد چگونه به وب سایت شما می آیند؟

در حال حاضر کاربران چگونه به سایت شما می آیند؟ بخشی از ترافیکی که در وب سایت خود می بینید از ترافیک مستقیم ناشی می شود. این مشتریان قبلاً درباره شرکت شما می دانند و آدرس وب سایت شما را در مرورگرهای خود وارد می کنند.

ترافیک جستجوی ارگانیک با استفاده از یک موتور جستجو مانند گوگل و بینگ به وب سایت شما می رسد. این اطلاعات برای خط پایه شما ضروری است؛ زیرا اگر بهینه سازی سئو شما موفقیت آمیز باشد، تعداد مشتریانی را که از طریق ترافیک جستجوی ارگانیک وارد می شوند، مشاهده خواهید کرد.

برای رسیدن به وب سایت شما، مشتری چه کلمه کلیدی را در گوگل سرچ می کند؟

افراد برای یافتن وب سایت شما چه عبارات کلیدی را در گوگل جستجو می کنند؟ این یک قدم واقعا مهم است. دانستن اینکه چه کلمات کلیدی و عباراتی را که افراد واقعی برای یافتن شما جستجو می کنند، بسیار مهم است؛ زیرا می توانید شروع به نظارت بر این عبارات کلیدی برای نتایج کنید.

شما اصطلاحات تخصصی صنعتی خود را دارید، اما این لزوماً عباراتی نیست که مشتری استفاده می کند. شما می خواهید بدانید که مخاطبان هدف واقعی شما چه چیزی را وارد گوگل کرده اند تا در وب سایت شما قرار بگیرند.

شما باید تعیین کنید که آیا این کلمات و عبارات در حال تبدیل شدن به سرنخ و مشتری هستند یا خیر. اگر پاسخ مثبت است، پس می خواهید محتوای جدیدی با تمرکز بر این موضوعات ایجاد کنید. اگر عبارات و کلمات کلیدی که قبلاً روی آنها تمرکز کرده اید، نتیجه نمی گیرند، وقت آن است که از ابتدا شروع کنید.

آیا می دانید چه کسی را هدف قرار می دهید؟ در این مرحله ضروری است که بدانید بازار کلید شما کیست و وارد فرایند فکری آنها شوید.

رقیب شما کیست؟

رقبای شما چه کسانی هستند؟ برای سنجش میزان موفقیت، شناخت رقبایتان ضروری است. معمولاً می توانید رقابت خود را در دو دسته ببینید.

اول، به عنوان صاحب وب سایت، شرکت هایی که فکر می کنید رقیب شما هستند.

دوم، شرکت‌هایی که وب ‌سایت‌ هایی دارند که در رتبه ‌بندی گوگل جایی که می‌ خواهید باشید نشان داده می ‌شوند. چه کسی در صفحه اول نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مهم برای شما نمایش داده می شود؟

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله سئو منفی Negative SEO چیست و راهکارهای مقابله با آن پیشنهاد می شود.

سئو حرفه ای سایت

2- برای انتشار محتوا اختصاصی برنامه ریزی کنید

محتوا اختصاصی با کلمات کلیدی و عبارات مناسب تفاوت بزرگی برای شرکت شما ایجاد می کند. برای رتبه بندی گوگل شما و برای مشتریان جدید ضروری است که وب سایت شما را برای خرید اقلام یا خدمات بیابند. اکنون که ایده بهتری از کلمه کلیدی و عباراتی دارید که برای شما سرنخ های بیشتری به ارمغان می آورند، می توانید شروع به اضافه کردن محتوا در مناطقی کنید که می خواهید رشد بیشتری داشته باشید.

به میزان موفقیت کلمات و عبارات کلیدی SEO خود نگاه کنید و آنهایی را که به خوبی انجام نمی دهند، شناسایی کنید. این موارد کلمات و عباراتی برای تمرکز تلاش شما هنگام ایجاد و انتشار محتوای اصلی جدید هستند که عبارت است از:

صفحات وب سایت: همیشه می توانید صفحات بیشتری را به وب سایت خود اضافه کنید که حول کلمه یا عبارت کلیدی می چرخند.

وبلاگ ها: مقالات کوتاهی در مورد یک موضوع خاص بنویسید که شامل کلمات کلیدی شما می شود که برای مشتریان شما ارزش ارائه می دهد. این وبلاگ ها باید شرکت شما را به عنوان یک متخصص در این موضوع معرفی کنند

ویدیوها: افزودن محتوای ویدیویی در مورد موضوع به وب سایت شما یک راه عالی برای افزایش قدرت SEO شما است. فیلم هایی درباره کلمه یا عبارت کلیدی فیلم بگیرید تا نتایج سئوی خود را افزایش دهید. برای بهینه سازی سئوی خود، باید متنی را با ویدیوی خود بارگذاری کنید.

محتوای طولانی یا بدون تاریخ: ایجاد پیشنهادات محتوا در قالب مقالات سفید، مطالعات موردی یا کتاب‌ های الکترونیکی ابزارهای عالی و قدرتمندی هستند که ارزش واقعی را برای مشتریان و سرنخ ‌های شما فراهم می ‌کنند.

نکته حرفه ای: یک تقویم محتوای شش ماهه بر اساس اهداف، شخصیت ها، کلمات کلیدی هدفمند و رویدادها یا تعطیلات خاص خود ایجاد کنید. ایجاد یک تقویم محتوا به شما کمک می کند متمرکز بمانید و اطمینان حاصل کنید که در حال برنامه ریزی برای رسیدن به تمام اهداف تولید محتوا هستید.

3-  ابتدایی ترین استراتژی های سئو را فراموش نکنید

در حالی که روی جدیدترین و بهترین استراتژی های سئو تمرکز می کنید، نمی خواهید اصول اولیه را نادیده بگیرید. واضح به نظر می رسد؛ اما اغلب ابتدایی ترین تاکتیک های سئو فراموش می شوند.

این اصول، بلوک‌ های سازنده تمام محتوای سئوی شما هستند. شما نمی خواهید کسب و کار جدیدی را که این اصول اولیه می توانند به وب سایت شما اضافه کنند، از دست بدهید. در ادامه چند مورد برای تازه نگه داشتن آنها در ذهن شما آورده شده است.

عناوین و توضیحات صفحه

اطمینان حاصل کنید که از برچسب های عنوان صفحه و توضیحات صفحه منطقی و پر از کلمات کلیدی استفاده می کنید.

همچنین باید بدانید عنوان صفحه شما حداقل یکی از کلمات یا عبارات کلیدی شما را داشته باشد. البته باید مطمئن شوید که عنوان منطقی است و اجباری به نظر نمی رسد. افزودن کلمات کلیدیSEO  به توضیحات محصول شما باید راحت باشد. در حالی که نمی‌خواهید توضیحات تکراری به نظر برسد، معمولاً می‌توانید چند کلمه کلیدی را به توضیحات دقیق یک محصول اضافه کنید.

بک لینک ها

بک لینک ها به عنوان راهی برای پیوند صفحه وب شما با وب سایت دیگری عمل می کنند. در حالی که آنها نقش مهمی در رتبه بندی سئو دارند، بهتر است هر از چند گاهی بک لینک های خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که صفحات همچنان فعال هستند و با وب سایت و شرکت شما مطابقت دارند. سلامت بک لینک های خود را بررسی کنید و هر چیزی را که برای سایت شما مضر است، حذف یا رد کنید.

لینک سازی داخلی

مطمئن شوید که محتوای مشابه خود را لینک می کنید. اگر لینک سازی داخلی خود را شروع نکرده اید، اکنون وقت آن است.

شما باید بدانید که محتوای شما به سایر صفحات وب سایت شما پیوند داده می شود. این کار به رتبه بندی شما در موتورهای جستجو کمک می کند. با این حال، پیوندها باید مرتبط باشند. همچنین می‌توانید هر از گاهی این موارد را بررسی کنید تا مطمئن شوید که صفحات هنوز هم بهترین صفحه مرتبط هستند. در حالی که همه اینها چیزهای کوچکی هستند؛ اما می توانند تفاوت زیادی در رتبه وب سایت شما در گوگل و بینگ ایجاد کنند.

پیشنهاد ویژه: خدمات سئو کارنیل وب 

ارتقای وب سایت با کارنیل وب

4- سایت خود را به موتورهای جستجو معرفی کنید

Search Console  و Bing Webmaster Tools دو برنامه ضروری هستند که باید در وب سایت خود استفاده کنید. اگر قبلاً از این ابزارها استفاده نمی کردید، حتما این کار را انجام دهید یا آن را به تیم متخصص در زمینه سئو بسپارید که این کار را برای وب سایت شما انجام دهد.

این ابزارهای رایگان یکی دیگر از تاکتیک ‌های مفید سئو هستند که می ‌توانند به شما کمک کنند حضور خود را در نتایج موتورهای جستجو نظارت و حفظ کنید.

برای مشتریان خود، نقشه های XML را ایجاد کنید و سپس آنها را به Google یا Bing ارسال کنید. نکته جالب در مورد ابزارهای رایگان این است که پس از ارسال نقشه سایت شما، آنها به سرعت می دانند چه صفحاتی در وب سایت شما وجود دارد و می توانند شروع به خزیدن در آنها کنند. همچنین به نظر می‌رسد زمان لازم برای یافتن مهم‌ترین عبارات کلیدی را کاهش می‌دهد؛ زیرا شما با استفاده از آنها می‌توانید صفحات وب جدید را سریع‌ تر از آنچه معمولاً پیدا می ‌شدند وارد موتورهای جستجو کنید.

5- مطمئن شوید که ابزارهای سئو مناسب را دارید

درست است که ابزارهای رایگان می توانند موجب ارتقای وب سایت شما شوند؛ اما نمی توانند وب سایت شما را به رتبه مطلوب برساند. بنابراین هنگامی که می خواهید به اهداف رتبه بندی سئو خود برسید، به ابزارهای سئو مناسب نیاز خواهید داشت که رایگان نخواهند بود.

برای اینکه واقعاً همه قطعات را کنار هم قرار دهید و مطمئن شوید که SEO شما با استراتژی فروش شما یکپارچه شده است، به داده هایی نیاز دارید که فراتر از آنچه در ارائه های آمار رایگان موجود است باشد.

برای ارتقای وب سایت خود می توانید آن را به تیم حرفه ای و متخصص در زمینه سئو شرکت طراحی سایت کارنیل وب بسپارید. کارنیل وب با داشتن چند سال سابقه در زمینه طراحی سایت، تولید محتوا و سئو آماده ارائه بهترین خدمات به شما مشتریان گرامی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بهینه سازی سئو سایت می توانید از طریق لینک زیر با کارنیل وب تماس بگیرید.

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.