فارکس چیست؟

فارکس چیست؟

جهت مشاوره با ما فرم زیر راپر کنید

نام خانوادگی *
نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
توضیحات
توضیحات
این فیلد را پر کنید
موبایل *
موبایل
این فیلد را پر کنید

بررسی مختصر تاریخچه‌ی پول

برای معامله گری و تجارت در فارکس باید اول با تاریخچه‌ی آن آشنا بشیم،تجارت یعنی داد و ستد، اما امروزه خیلی پیچیده شده،جهش های زیادی را طی کرده تا به شکل امروزه تبدیل بشه.

خیلی کوتاه این جهش ها را مرور میکنیم، همانطور که میدانید اولین شکل تجارت، مبادله کالا به کالا بوده، تا بشر بتواند نیاز های خود را برآورده کند، یعنی یک کالایی را مدادند، و در عوضش یک کالای را میگرفتند.

اولین جهش تجارت، با کشف فلزات گران بها به وجود آمد، که تجارت خود را با طلا انجام میدادند، و کم کم آمدند این طلا ها را به شکل سکه در آوردند، و برای هر کالای یک بهایی تعیین کردند.

با ایجاد بانکداری، آمدند این طلا ها را از مردم گرفتند، و در عوضش یک رسید به مردم دادند، مثلاً یک گرام طلا مساوی بود با یک رسید یک دلاری، بنابراین هر شخصی آن یک دلاری را به بانک میبرد، بانک برایش یک گرم طلا میداد، و مردم رفته رفته تجارت شان را با این رسید ها انجام میدادند، تا اینکه تبدیل شد به پول.

جهش بعدی که جنگ جهانی بود، در جنگ کشور ها برای نیازهای نظامی خود پول زیادی چاپ میکردند، و یا در صورت شکست در جنگ پول اون کشور بی ارزش میشد، و این باعث شد که پول بی اعتبار بشه.

اروپا بزرگترین اقتصاد آن زمان در گیر جنگ بود، و آمریکا در بدل طلا تمام نیاز های جنگی آن ها تامین میکرد، حتی بسیاری از کشور ها مثل فرانسه برای اینکه زخایر طلای شان دست هیتلر نیوفته، طلای شان را فرستادند آمریکا، و اینگونه بود که آمریکا صاحب طلای کُل اروپا شد، و بعد از جنگ زمانی که اروپا طلای خود را از آمریکا درخواست نمود، آمریکا حاضر به پرداخت طلای شان نشد، و در بدل طلای شان برای شان دلار با پشتبانه طلا داد.

تا اینکه در سال 1971 میلادی نیلسون رئیس جمهور وقت آمریکا، اعلام نمود که از این پس طلا پشتبانه پول نیست، از این پس ارزش این پول با عرضه و تقاضا در بازار ها سنجیده میشه، و اسم این پول جدید تبدیل شد به فیات یا پول بدون پشتبانه.

این قضیه را با مثالی روشن میسازیم، آمریکا میخواهد از ژاپان مزدا خریداری کند، باید دوباره آمریکا عرضه کند، ین جاپان خریداری کند، و مزدا را خریداری کند، هرچه تولیدات یک کشور برای عرضه به کشور های دیگر بیشتر باشد، شاخص و اقتصاد آن کشور بیشتر میشه، و به آن شاخص تولیدات ناخالص میلی گفته میشه.

بررسی مختصر تاریخچه پول

برای عرضه و تقاضا در کُل دنیا یک بازار بین بانکی شکل گرفت بنام بازار تبادلات ارز های خارجی یا (Foreign Exchange Market) که خلاصه آن (Forex) و اگر بخواهیم بیش از این خلاصه کنیم (FX).

بزرگترین بازار مالی دنیا بازار فاکس است، که روزانه تریلیارد ها دلار پول در آن جابجا میشود، و افراد زیادی به مؤفقیت میرسند، شما میدانید این بازار چیست؟

امروزه در سراسر دنیا بازار های مالی فوق العاده و مدرنی ایجاد شده که پتانسیل درآمدی خارق‌العاده‌ی دارند، به عنوان مثال روزانه حجم مالی بورس بازار مالی آمریکا، بالغ بر 100 ملیون دالر است، که عدد خیلی زیادی است، که این مبلغ میتواند اقتصاد چندین کشور را متحول سازد.

بازار های مالی خیلی زیادری وجود دارند که همه‌ی آنها فوق العاده هستند، ملیون ها انسان در طول تاریخ توانسته اند توسط این بازار ها زندگی شان را متحول بسازند.

پیشنهاد میکنم مقاله‌ی طراحی وب سایت فروشگاهی را نیز مطالعه فرمائید.

بازار فارکس چیست؟

بازار فارکس چیست؟

به مقاله‌ی فارکس چیست؟ همه چیز در مورد فارکس شما را خوش آمدید میگویم،
بطور کُلی امروز دو نوع بازار مالی وجود دارد، بازار های سُنتی، بازار های جدید و مشتقه،
بازار های سنتی کاملاً مشخص هستند، و در آمریکا، بازار بورس و اوراق قرضه به عنوان بازار سُنتی شناخته میشود، و حجم بسیار زیادی دارند، در حدیکه تقریباً تمام مردم آمریکا در این بازار سرمایه گذاری میکنند، و پول زیادی را جابجا میکنند.

معامله گران اصلی بازار چی کسانی هستند؟

معامله گران اصلی بازار فارکس چه کسانی هستند؟

وقتی بخواهیم وارز همچین بازار بزرگی شویم اصولاً باید بدانیم که با چه کسانی طرف هستیم.
بانک های بزرگ بین المللی (Large International Banks) یکی از معامله گران اصلی بازار فارکس هستند.

موسسات مالی بزرگ (Financial Centers).

کار گزار ها (Brokers).

شرکت های تجاری (Business Companies).

افراد عادی (Ordinary People).

خوب وقتی ما بخواهیم به عنوان افراد عادی وارد این بازار شویم باید بدانیم که با شبکه های بزرگی طرف مقابل هستیم، و باید بدان که چه رقیب های بزرگی سر راه مان قرار دارند، پس هواس مان را باید خیلی جم کنیم.

شرکت های تجاری چرا به بازار فارکس نیاز دارند؟

برای اینکه بهتر این موضوع خدمت تان عرض شود، با مثالی شروع میکنیم، شرکتی در آمریکا حضور دارد، و قصد راه اندازی یک خط تولید در اروپا را دارد، برای اینکار به یورو نیاز دارد، بابت پرداخت هزینه کاری گر ها، حالا به بازار فارکس رجوع میکند و دلار خود را تبدیل به یورو میکند، و خط تولید خود را راه اندازی میکند.

مقر شرکت در آمریکا میباشد، و وقتی بخواهد سود این خط تولید خود را دریافت کند، مجدداً به بازار فارکس رجوع میکند، و مفاد کسب شده خط تولید به یورو بوده، و این مفاد حاصله را تبدیل به دلار میکند. این ساده ترین مثال بود برای واضح سازی این موضوع.

چه عواملی بر بازار فارکس تاثیر گزار هستند؟

رویداد های سیاسی

رویداد های مالی:{ نرخ بیکاری، نرخ بهره، رشد اقتصادی، میزان تولید}

رویداد های طبیعی:{ نمونه اش، سونامی سال 2011 ژاپان، باعث شد که ارزش ین ژاپان به شدت سقوط بکند}
عرضه و تقاضا:{مهم ترین چیزیکه در این بازار تاثیر دارد عرضه و تقاضا میباشد}.

چگونه وارد بازار فارکس شویم؟

چگونه وارد بازار فارکس شویم؟

افزایش سطح آگاهی مالی

اشنایی با انواع تحلیل بازار های مالی:{Technical , Fundamental}.

یافتن یک کارگزار معتبر، ترجیحاً بیش از 5 سال سابقه فعالیت داشته باشد.

باز کردن حساب تمرینی: {Demo Account} همه کار گزار های حساب آزمایشی در اختیار ما قرار میدهند که قبل از ورود در حساب ریل، حتماً باید چند سالی روی دیمو تمرین نمود.

وقتی در حساب دمو تمرین میکنید، باید استراتژی مناسب خود را پیدا کنید.

این هم خیلی مختصری از فارکس که خدمت تان ارائه شد. یعنی شما هرچیزی را که بخواهید معامله کنید، بصورت ارز و برابری ارز، میتوانید از کارگزارانی که این خدمت را ارائه میدهند استفاده بکنید.

شرکت طراحی سایت و سئو کارنیل وب در زمینه های مختلف تبلیغات کسب و کار به صورت آنلاین خدمت شما خدمات تخصصی ارائه می دهد که می توانید در جهت نیازسنجی و مشخص کردن هدفتان با مشاوران کارنیل وب در ارتباط باشد.

همچنین می توانید در جهت طراحی سایت در زمینه های فعالیت مختلف ، سئو تخصصی با تیم تخصصی کارنیل وب در ارتباط باشید در تمامی مراحل همراه شما هستیم.

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.