بهبود امنیت وبسایت

روش های بهبود امنیت وبسایت

جهت مشاوره با ما فرم زیر راپر کنید

نام خانوادگی *
نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
توضیحات
توضیحات
این فیلد را پر کنید
موبایل *
موبایل
این فیلد را پر کنید

با توجه به توسعه اینترنت و شبکه های اجتماعی، وب سایت ها زمینه رونق کسب و کار و ارائه خدمات را بسیار آسان نموده است. در این میان برخی افراد سودجو وجود دارند که با هک کردن اطلاعات، عواقب جبران ناپذیری را برای صاحب سایت به همراه خواهد داشت. در این مقاله در مورد بهبود امنیت وبسایت با شما صحبت خواهیم کرد تا با نکات مهمی که در بهبود امنیت سایت شما تاثیر دارد آشنا شوید.

یک هاست ایمن انتخاب کنید

انتخاب هاست خوب اولین گام برای ایمن سازی وب سایت شما می باشد. هنگامی که وب سایت خود را راه اندازی می کنید، چندین گزینه میزبانی دارید، اما هر ارائه دهنده دارای مزایای منحصر به فردی است که می تواند سایت شما را بهبود بخشد. سطح امنیت وبسایت بستگی به این دارد که از ویژگی هایی مانند فایروال برنامه وب WAF  و حفاظت از سرویس انکارDDoS  برخوردار باشند.

WAF یک جزء بسیار مهم است زیرا از نقض وب سایت شما جلوگیری می کند. استفاده از قابلیت های زبان برنامه نویسیSQL  و جاوا اسکریپت از روش هایی می باشد که از اطلاعات شما در مقابل حملات، محافظت می کند.

بعد از مرحله طراحی سایت باید یک خط مشی امنیتی را دنبال کنید. به گونه ای که استرتژی های امنیتی را مشخص کنید و تعیین کنید چه کسی مسئول نظارت و بررسی امنیت سایت است. هر چیزی را که توسط وب سایت مورد استفاده، تعامل و یا تغییر قرار می گیرد فهرست کنید. نوع اطلاعات را بر اساس حساسیت، تغییر، انتشار و موارد دیگر طبقه بندی کنید.

این امر به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که کدام قسمت از اطلاعات وبسایت باید بیشتر محافظت شود. اگر وب‌ سایت شما بسیار پیچیده است یا اطلاعات حساسی را در خود دارید، به فکر ایجاد یک استراتژی امنیتی باشید و تهدیدات و آسیب ‌پذیری‌های احتمالی را شناسایی کنید.

بهبود امنیت وبسایت - افزایش امنیت سایت

یک استراتژی امنیتی کامل را انتخاب کنید

نکات امنیتی فقط محدود به جلوگیری از سرقت اطلاعات نیست. استفاده از رویکردهای امنیتی می تواند اطمینان از در دسترس بودن وب سایت شما، سرعت بالا، ارائه داده های دقیق باشد. هم چنان، مطابقت با خواسته های قانونی و نظارتی، توقف ناگهانی انتشار جزئیات محرمانه برای مصرف کنندگان غیرمجاز و محافظت از اطلاعات محرمانه شرکت از موارد دیگری است که باید در برابر سوء استفاده افراد متخلف ایمن شود. روشی که برای بهبود امنیت سایت خود استفاده می کنید باید بتواند از مصرف کنندگان خود محافظت کند وباعث ایجاد تداوم شرکت و ارائه قابلیت تجزیه و تحلیل را به شما فراهم کند.

مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم: آشنایی با قوانین بازطراحی وب سایت

محافظت از اطلاعات وبسایت و کاربران

از روش های دیگر بهبود امنیت وبسایت این است که با کنترل اطلاعات سایت و کاربران امنیت وبسایت را تضمین کنید. وب ‌سایت شما ورودی‌هایی را از کاربران نهایی از طریق منابعی مانند فیدهای خبری، سایر دانش‌های کسب ‌شده و برنامه‌هایی مربوط به پشتیبان سازمان شما و احتمالاً شرکا دریافت خواهد کرد. تمام این اطلاعات در قسمت ورودی و خروجی درگاه اطلاعات برای محافظت از کاربران و سیستم ها باید تأیید شوند. بدین ترتیب کاربران شما نیز با اعتماد بیشتری در سایت باقی می مانند و حتی ممکن است از خدمات وبسایت بهره مند شوند.

امنیت را به تیم برنامه نویسی متخصص واگذار کنید

اعمال رویکردهای بهبود امنیت باید تضمین کند که تیم توسعه بر اساس یک چارچوب منظم عمل می کنند و توسعه دهندگان کدهایی با نتیجه قابل توجهی ایجاد می کنند. زیرا استفاده از دستورالعمل های پیشرفته، می تواند خطرات ایمنی را به حداقل رساند. فقط روی ظاهر و عناصر وبسایت تمرکز نکنید، بلکه مطمئن شوید که زمان کافی برای توسعه وب ‌سایت و نرم ‌افزار شبکه به صورت ایمن اختصاص داده باشید. خوشبختانه امروزه با توسعه زبان های برنامه نویسی می توانید از روش های نوین برای تضمین امنیت وبسایت خود استفاده کنید.

سیستم ورود و هشدار را اعمال کنید

استفاده از سیستم لاگین یا ورود با نام کاربری و رمز عبور به امنیت وبسایت شما بسیار حائز اهمیت است. علاوه براین، به شناسایی فعالیت های نامنظم کمک و به تعیین چگونگی بروز مشکلات نیز کمک می کند. زمانی که وبسایت با مشکلی مانند ویروس، ورود کاربر غیر مجاز وغیره مواجه می شود، با داشتن یک هشدار اولیه ، می توان مشکلات امنیتی را تا حد قابل توجهی کاهش داد. به عنوان مثال، از اعمال خودسرانه تغییرات در سایت جلوگیری می شود و با ورود امن، هر کاربر می تواند حریم خصوصی خویش را محافظت کند.

از افزونه های امنیتی استفاده کنید

اگر نمی توانید از برنامه نویس های حرفه ای استفاده کنید یا با روش های دیگر بهبود امنیت وب سایت آشنایی ندارید، می توانید از افزونه یا پلاگین های آماده استفاده کنید. نحوه نصب و اجرای این افزونه ها بسیار آسان است و به صورت خودکار می تواند امنیت سایت شما را به عهده بگیرد. فقط کافی است مبلغی را بابت افزونه های امنیتی پرداخت کنید، که در قبال حفظ امنیت وبسایت ارزش هزینه کردن را دارد. با این حال برخی افزونه های رایگان نیز وجود دارد که می توانید براحتی از آن ها استفاده کنید اما ممکن است در سطح بالاتری از سایت محافظت نکند.

بروزرسانی منظم وبسایت را انجام دهید

وبسایت شما هر روز توسط تعداد زیادی از کاربران مشاهده می شود و شما هم باید روزانه عملکرد وبسایت را بررسی کنید. قطعا لازم است هر روز محتوای سایت، محصولات و موارد دیگر را بروزرسانی کنید. برخی از افراد مخرب و متخلف در کمین هستند تا به اطلاعات وبسایت شما آسیب بزنند. به همین دلیل، بهتر است در زمان های معین وردپرس و افزونه های خود را بروزرسانی کنید تا از خطر چنین افرادی در امان بمانید.

بهبود امنیت وبسایت - کارنیل وب

پشتیبان گیری خودکار تنظیم کنید

برخی از سایت های فروشگاهی یا شرکتی حاوی اطلاعات مهم و حساس می باشد که باید در زمان های مشخص از آن ها بک آپ بگیرید. سیستم های پشتیبان گیری راه حل های عالی هستند که می توانند محتوای اصلی وب سایت شما را احیا کنند و راه اندازی مجدد شما را تسریع بخشند. درصورتی که زمانی با مشکلی مواجه شوید می توانید یک سیستم پشتیبان از اطلاعات خود تهیه کنید و در مواقع خاص مجددا از آن استفاده کنید.

داده های بک آپ گرفته شده را در مکانی قابل اعتماد مانند سرور مرکزی ذخیره کنید.تا از محتوای خود در برابر تهدیدات احتمالی محافظت کرده باشید. پشتیبان گیری خودکار از محتوا و طرح بندی وب سایت شما می تواند به شما کمک کند تا مجبور نباشید از صفر شروع کنید. برای کسب نتایج بهتر، سعی کنید تنظیمات پشتیبان گیری را به صورت خودکار تنظیم کنید. تا در زمان های تعیین شده شروع به ذخیره اطلاعات کند.

استفاده از گواهینامه امنیتی سایت SSL

تراکنش‌های ایمن یک عملکرد حیاتی برای مشاغل هستند. SSL راهی برای محافظت از خریدهای آنلاین می باشد. هنگامی که اطلاعاتی را از مشتریان یا بازدید کنندگان وب سایت درخواست می کنید. می توانید تبادل با SSL را که معمولاً توسط میزبان شما ارائه می شود تأیید کنید.

متخلفان سایبری می ‌توانند اطلاعات رمزگذاری نشده یا متن ساده را بدست بیاورند، اما SSL به شما این امکان را می ‌دهد با رمزگذاری داده‌های حساس مانند شماره کارت اعتباری پرداخت را انجام دهید. از این طریق وب سایت های تجاری می توانند آدرس HTTP را با HTTPS نیز تعویض کنند. این آدرس امنیت سایت شما را بهبود می بخشد و به عنوان یک سیگنال مورد اعتماد برای مشتریان عمل می کند که بسیار مهم است.

مواردی که باعث کاهش امنیت وبسایت شما می گردد

بد نیست این را بدانید که چه عواملی می تواند امنیت وبسایت شما را تحت تاثیر قرار دهد. برخی از آن ها عبارتند از:

  • فیشینگ: با ساختن یک صفحه فیک و مشابه اقدام به سرقت اطلاعات می کند.
  • بدافزارها: نوعی نرم افزارهای مخرب هستند که با نصب خودکار محتوای وبسایت را جمع آوری می کند.
  • باج افزارها: نوع خطرناک برافزارها می باشد که پس از سرقت اطلاعات بازیابی آن تقریبا غیر ممکن است.
  • حملات بروت فورس: با نصب خودکار یک نرم افزار مخرب رمز عبور را پیدا کرده و وارد حریم خصوصی می شود.

طراحی وبسایت واکنش گرا و پرسرعت با تیم حرفه ای کارنیل وب

در طراحی سایت مهم ترین قسمت تضمین امنیت آن است. که باید انواع روش های کارآمد را عملی کنید تا از اطلاعات خود و کاربران به صورت ایمن محافظت کنید.

شرکت کارنیل وب، با سابقه چندین ساله در زمینه طراحی سایت های شرکتی، فروشگاهی، خدماتی و غیره فعالیت می کند. شما می توانید با انتخاب قالب های آماده و اختصاصی هر نوع سایتی را سفارش دهید و از خدمات سئو فنی رایگان ما بهره مند شوید.

مقالات آموزشی

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.