محبوبیت ثبت شرکت با مسئولیت محدود

محبوبیت ثبت شرکت با مسئولیت محدود

جهت مشاوره با ما فرم زیر راپر کنید

نام خانوادگی *
نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
توضیحات
توضیحات
این فیلد را پر کنید
موبایل *
موبایل
این فیلد را پر کنید

ثبت شرکت با مسئولیت محدود از جمله مواردی است که بسیاری از کسب و کارها به دلیل مزایای آن، اقدام به ثبت آن می‌کنند. یکی از مزایای مهم ثبت شرکت با مسئولیت محدود، حفاظت از دارایی‌های شخصی صاحبان شرکت است و نیازی به سرمایه گذاری زیاد در هنگام تاسیس شرکت ندارد. در این نوع شرکت، مالکان تنها مسئولیت خود را تا حد تعیین شده در سهام خود دارند و در صورت وجود بدهی به بیش از این مبلغ، مسئولیتی برعهده آن نخواهد بود.

لازم به ذکر است که ثبت شرکت با مسئولیت محدود اعتبار و قابلیت اجاره پذیری بهتری نسبت به شرکت های فردی دارد. به علاوه شرکت با مسئولیت محدود شناخته شده تر و اعتبار بیشتری در بازار دارد و برای جذب سرمایه گذاران و جلب مشتریان قوی تر است.

به طور کلی می توان بیان کرد که ثبت شرکت با مسئولیت محدود به دلیل مزایایی از جمله حفاظت از دارایی‌های صاحبان، اعتبار بیشتر در بازار، اعتبار و قابلیت اجاره پذیری بهتری نسبت به شرکت های فردی، محبوبیت بیشتری در بین کسب و کارها دارد. برهمین اساس صاحبان کسب و کار، به خصوص در هنگام شروع فعالیت خود تمایل دارند که شرکت خود را با مسئولیت محدود ثبت کنند.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود می توانید از خدمات کارنیل وب برای ثبت شرکت استفاده کنید.

ثبت شرکت با کارنیل وب

ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

شرکت با مسئولیت محدود یکی از انواع شرکت‌ های تجاری است که در آن مالکان شرکت (سهامداران) فقط مقدار سرمایه خود را به عنوان سرمایه شرکت واریز می ‌کنند و نسبت به بدهی‌ ها و تعهدات شرکت تنها تا اندازه سرمایه خود مسئول هستند. یعنی در صورت وجود بدهی‌ ها و مطالبات حقوقی در برابر شرکت، سهامداران بیشتر از مقدار سرمایه خود مسئول نخواهند بود

در شرکت با مسئولیت محدود، مدیران و کارمندان شرکت مسئولیت اجرایی و مدیریتی دارند و سهامداران در تصمیم‌گیری‌های مهم شرکت از طریق جلسات عمومی سهامداران شرکت دخیل هستند.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود می توانید به شرکت های ارائه دهنده خدمات ثبت شرکت مانند کارنیل وب یا سازمان ثبت شرکت مراجعه کرده و مدارک و اطلاعات موردنیاز را ارائه کنید. لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به مدارکی مانند گواهی اصالت امضای صاحبان سهام، تشخیص نام تجاری، استخراج کارت بازرگانی و سایر مدارک مرتبط است.

دلایل محبوبیت ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود به دلایل زیر در بین کارآفرینان و سرمایه گذاران محبوب است.

محدودیت مسئولیت: یکی از مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، محدودیت مسئولیت صاحبان شرکت است. در این نوع شرکت، مالکان تنها به اندازه سهام خود در شرکت برای پرداخت بدهی‌های شرکت مسئولیت دارند و از دیگر دارندگان سهام شرکت مستقل هستند. این موضوع باعث می ‌شود که صاحبان شرکت هیچ گاه به فعالیت ‌های شرکت خود متعهد نشده و برای پرداخت بدهی ‌های شرکت، مجبور به قرار دادن دارایی‌های شخصی خود نباشند.

جذب سرمایه: شرکت‌ های با مسئولیت محدود، به راحتی می ‌توانند سرمایه جذب کنند. افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در شرکت را دارند، برای حفظ مالی خود و به دلیل شفافیت بیشتر، ترجیح می ‌دهند در جایی که مسئولیت صاحبان شرکت محدود است، سرمایه گذاری کنند.

پایداری و ثبات: شرکت ‌های با مسئولیت محدود به دلیل اینکه از شخصیت حقوقی پایدار برخوردارند، برای طولانی مدت و آینده ‌ای پایدار و استوار پیش‌بینی می ‌شوند.

انعطاف پذیری: شرکت ‌های با مسئولیت محدود به دلیل برخورداری از شخصیت حقوقی، انعطاف پذیری بیشتری نسبت به شرکت‌های دیگر دارند. در این نوع شرکت، تغییرات در صاحبان شرکت، سهامداران و نحوه مدیریت شرکت، به راحتی امکان‌پذیر است.

حفظ حریم خصوصی: شرکت‌های با مسئولیت محدود برای حفظ حریم خصوصی صاحبان شرکت و اطلاعات شرکتی بهترین گزینه هستند. نام شرکت، اطلاعات مالی و دیگر اطلاعات مشخص در این نوع شرکت‌ ها بسیار محدود است و تنها در شرایط خاص قابل دسترسی است.

تعیین سهام در ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در ثبت شرکت با مسئولیت محدود، میزان سهام براساس ارزش مالی شرکت محاسبه می شود که باید در زمان ثبت شرکت تعیین شوند. برای تعیین سهام در این نوع شرکت، ابتدا باید تعداد سهام صادر شده توسط شرکت را مشخص کرد. سپس باید به توافق بین همه شرکا در خصوص تعیین مقدار سهام هر فرد پرداخت.

یکی از روش‌های معمول برای تعیین سهام در شرکت با مسئولیت محدود، اختصاص سهام بر اساس میزان سرمایه‌گذاری هر یک از شرکا است. در این روش، مقدار سهام هر کدام از شرکا به نسبت سهمیه سرمایه ‌ای مشخص می ‌شود که در شرکت قرارداد شده است.

روش دیگر برای تعیین سهام در شرکت با مسئولیت محدود، تعیین سهام بر اساس سهم در تصمیم‌گیری‌ های مجمع عمومی است. در این روش، سهام هر کدام از شرکا بر اساس تعداد سهامی که در مجمع عمومی دارد، تعیین می ‌شود.

هر چند در بسیاری از موارد، تعیین سهام به صورت ترکیبی از این دو روش و با توجه به توافقات بین شرکای شرکت با مسئولیت محدود انجام می ‌شود؛ اما لازم است که در ابتدای تاسیس شرکت سهام هر کدام از شرکا مشخص باشد و این مورد یکی از ملزومات ثبت شرکت است که باید بعد از تعیین سرمایه اولیه شرکت صورت گیرد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله مراحل ثبت شرکت پیشنهاد می شود.

خدمات ثبت شرکت با کارنیل وب

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود (LLC) مزایای بسیار دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است.

حفاظت از دارایی های شرکت: یکی از مزیت های مهم ثبت شرکت مسئولیت محدود، حفاظت از دارایی های شخصی و شرکت در برابر خسارات است. با این حال باید توجه داشته باشید که اگر شخصی به عنوان مدیر عامل شرکت عملکرد غیر قانونی داشته باشد، باید به عنوان مسئول پاسخگویی تعهدات شرکت باشد.

هزینه ساختار ساده: شرکت مسئولیت محدود اغلب به عنوان یک ساختار ساده و به صرفه نسبت به یک شرکت سهامی خصوصی شناخته می‌شود. برای شروع و راه اندازی یک شرکت با مسئولیت محدود، هزینه های کمتری برای ثبت آن لازم است و البته مشاوره کمتری نیز نیاز دارد.

امکان جذب سرمایه گذاری: یکی از مزایای شرکت با مسئولیت محدود، این است که شما می ‌توانید سرمایه گذاری در شرکت خود را جذب کنید. تعداد بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال ساختاری هستند که حفاظت مالی و حقوقی مناسبی برای آنها فراهم کند و شرکت با مسئولیت محدود این شرایط را فراهم می کند.

پایداری در بلند مدت: شرکت مسئولیت محدود معمولاً به عنوان یک شرکت پایدار در بلند مدت شناخته می‌شود، زیرا برخلاف یک شرکت فردی، تجربه کار در شرکت با مسئولیت محدود نشان داده است که باعث افزایش اعتماد و پایداری در بلند مدت شده است.

سهولت انتقال سهام: در شرکت با مسئولیت محدود شرایط بهتری برای انتقال سهام فراهم می شود. در حالی که در یک شرکت سهامی خاص، تغییرات بسیاری در مجموعه قوانین و مقررات لازم است، اما در این نوع شرکت این فرایند به سادگی صورت می گیرد.

به طور کلی می توان بیان کرد که ثبت شرکت با مسئولیت محدو، یکی از پرطرفدارترین ساختارهای شرکتی است که علاوه بر حفاظت از دارایی ها و سادگی ساختار، به مالکان آن امکان جذب سرمایه گذاری را نیز می ‌دهد.

ثبت شرکت مسئولیت محدود با کارنیل وب

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود می توانید آن را به کارنیل وب به عنوان یکی از ارائه دهندگان خدمات ثبت شرکت سفارش دهید.

کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت های مختلف از طریق لینک زیر امکان پذیر است.

 

 

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.