بازاریابی چابک

بازاریابی چابک در دیجیتال مارکتینگ (Agile)

جهت مشاوره با ما فرم زیر راپر کنید

نام خانوادگی *
نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
توضیحات
توضیحات
این فیلد را پر کنید
موبایل *
موبایل
این فیلد را پر کنید

بازاریابی چابک (Agile)، نوع خاصی از برنامه­ ریزی و اجرا را برای بخش ­های مختلف سازمان با خود به وجود می‌آورد. در این نوع بازاریابی دیجیتال به جای قرار دادن یک زمان مشخص برای شروع و پایان کمپین ­های مارکتینگ، کل پروژه به بخش ‌های کوچک تر تقسیم بندی می شود. سپس اولویت فعالیت­ ها با توجه به نیاز بازار و  مخاطبان، تعریف و به‌روزرسانی شده و توسط تیم‌ های مشخص انجام می‌ شوند.

بازاریابی چابک در دیجیتال مارکتینگ قادر است فعالیت ­های بازاریابی خود را مطابق با تغییرات روز و نیازهای جدید بازار و صنعت به سرعت تغییر داده تا پیشرو بماند و دچار کاهش سهم بازار خود نشود.

همچنین در صورت بروز هر گونه مغایرت یا مشکل در فرایند اجرا، امکان اصلاح سریع، بدون نیاز به اعمال تغییرات اساسی از ابتدای عملیات وجود دارد. از این رو، تطابق با نیاز مشتری و در نتیجه مشتری­ مداری و خلق ارزش در سازمان‌ های چابک به سادگی امکان‌ پذیر است.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله دیجیتال مارکتینگ پیشنهاد می شود.

بازاریابی دیجیتال شرکت طراحی سایت کارنیل وب

پنج ویژگی‌ در بخش‌ های بازاریابی چابک

  • استراتژی: هدف‌گذاری دقیق و وجود دیدگاه یکپارچه در تمامی بخش‌ های سازمان
  • ساختار: پررنگ بودن رهبری به جای مدیریت، وجود شبکه‌ های تیمی قدرتمند و منعطف به جای ساختار بروکراتیک و سلسله مراتبی
  • فرایند: زمانبندی فعالیت‌ ها به مقاطع کوچک‌ تر، تصمیم‌ گیری سریع و عملکرد محور بودن فرایندهای بازاریابی چابک
  • منابع انسانی: توسعه فردی، تمرکز بر پویایی، حفظ انگیزه کارکنان و بهبود روابط درون سازمانی
  • تکنولوژی: حرکت به سمت دنیای دیجیتال و استفاده از به‌ روز‌ترین تکنولوژی‌ ها

مزایای بازاریابی چابک در دیجیتال مارکتینگ

– مشتری­ مداری: در بازاریابی چابک، نیاز و علایق.مخاطبان دائماً بررسی شده و مطابق با آن، تغییراتی.در ارائه محصول یا خدمت اعمال می‌شود. این اطلاعات شفاف از تعامل با مشتری حاصل می‌شوند. به همین سبب، رضایت مشتری.افزایش یافته و قابلیت تبدیل.شدن به مشتری وفادار را خواهد داشت.

– انعطاف پذیری: به علت ماهیت فرایندهای چابک و انعطاف­ پذیری آنها، حذف یا تغییر یک بخش از فرآیند در صورتی که به کل فرایند خدشه‌ ای وارد نکند، امکان پذیر است.

– شفافیت: اگر اطلاعات عملیات کلیدی بازاریابی به صورت شفاف در اختیار همه‌ اعضای سازمان قرار گیرد، می‌ توان از دیدگاه‌ ها و کمک آنها برای ایجاد تغییرات مثبت استفاده کرد. همچنین در راستای این تعاملات، حس همدلی و اعتماد بیشتری نیز میان افراد سازمان شکل می‌ گیرد.

– قابلیت پیش‌بینی روندهای آتی: با توجه به اینکه در تیم‌های بازاریابی چابک، گزارشات در مقاطع زمانی کوتاه مدت ارائه می‌ شوند، بروز هر گونه تغییر در روند فعالیت، از ابتدا ردیابی شده و تیم را دچار شوک نخواهد کرد. اگر هر کدام از اعضای تیم  وظیفه خود را به درستی انجام ندهند به سرعت قابل تشخیص و جبران است.

– اولویت بندی فعالیت‌ها: با در نظر گرفتن اینکه در بازاریابی چابک وظایف هر بخش و اهداف کلی به صورت جزء به جزء مشخص می شوند، لازم است این وظایف و اعمال بر اساس اولویت و نه ترتیب از پیش تعیین شده اجرا شود.

– رشد: به علت انعطاف بیشتر و قابلیت تطبیق سریع با نیازهای بازار، یک تیم بازاریابی چابک با سرعت بیشتری نسبت به دیگر روش ها می‌ تواند خود را با محیط تطبیق داده و رشد کند.

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و اطلاعات دقیق تر درباره دیجیتال مارکتینگ می توانید با کارشناسان شرکت طراحی سایت کارنیل وب از طریق شماره تلفن های 0936924371802188926518 ارتباط برقرار کنید.

شرکت طراحی سایت کارنیل وب برای تبلیغات و بازاریابی

بازاریابی چابک در دیجیتال مارکتینگ با بهترین شرکت طراحی سایت

شرکت طراحی سایت کارنیل وب با سال های تجربه در زمینه طراحی سایت و بازاریابی دیجیتال می تواند به کسب و کارهای مختلف کمک کند تا با راه اندازی سایت در دنیای الکترونیک پیشرفت داشته باشند.

کارنیل وب با داشتن تیم متخصص و حرفه ای تبلیغات و بازاریابی امکان رشد و موفقیت را برای صاحبان صنایع، تولیدکنندگان و صنعتگران مختلف فراهم کرده است. بنابراین شما مشتریان گرامی در هر زمینه ای فعالیت دارید و به رونق کسب و کار خود می اندیشید می توانید از خدمات مجموعه کارنیل وب بهره مند شوید.

طراحی سایت شرکتی یا فروشگاهی حرفه ای و تبلیغات موثر به صورت دیجیتال مارکتینگ از تخصص ها و ویژگی های شرکت طراحی سایت کارنیل وب است. برای ارتباط سریع تر با این مجموعه می توانید از طریق لینک زیر خدمات مورد نظر خود را سفارش دهید.

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.