مزایای ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت چیست و چه تاثیر بر ارتقای کسب و کارها دارد؟

جهت مشاوره با ما فرم زیر راپر کنید

نام خانوادگی *
نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
توضیحات
توضیحات
این فیلد را پر کنید
موبایل *
موبایل
این فیلد را پر کنید

مزایای ثبت شرکت برای کسب و کارها بسیار زیاد است که می توان به رسمی و حقوقی بودن شرکت، افزایش اعتبار شرکت و گسترش فعالیت آن، حفاظت از دارایی های شخص و نام تجاری، امکان بستن قرارداد با شرکت های مختلف و جذب سرمایه گذار اشاره کرد.

به عبارتی می توان بیان کرد که ثبت شرکت بیشتر از یک مجموعه اداری است؛ زیرا با ثبت شرکت در قانون درآمد و حقوقی، شرکت به عنوان یک شخص حقوقی مستقل شناخته می شود. بنابراین چندین مزیت برای ثبت شرکت وجود دارد که در ادامه به بررسی برخی از آن پرداخته شده است.

مسئولیت محدود: یکی از بزرگ ترین مزایای ثبت شرکت، مسئولیت محدود صاحبان شرکت است. به عبارت دیگر، صاحبان شرکت فقط تا حد سرمایه خود در شرکت مسئولیت دارند و نمی توانند از دارایی های شخصی خود برای پرداخت بدهی های شرکت استفاده کنند (البته این مزیت در شرکت های با مسئولیت محدود وجود دارد و بر همین اساس برای برخورداری از این مزیت اکثر شرکت های ثبت شده در ایران از نوع مسئولیت محدود هستند).

روابط عمومی بهتر: شرکت های ثبت شده معمولاً در چشمان مشتریان و سایر صاحبان کسب و کار اعتبار بالاتری دارند، درنهایت بهتر می توانند با همکاران یا رقیبان خود ارتباط برقرار کنند. .

پایداری و ماندگاری: شرکت های ثبت شده معمولاً پایدارتر از شرکت های ثبت نشده هستند، زیرا مالکیت و مدیریت آنها به صورت جداگانه است.

حفظ حریم خصوصی: با ثبت شرکت، نام صاحبان شرکت در اختیار عموم قرار نمی گیرد و حفظ حریم خصوصی صاحبان شرکت تضمین می شود.

فرصت های مالی: شرکت های ثبت شده می توانند از فرصت های مالی مانند تسهیلات بانکی و سایر امتیازها بهره مند شوند.

توجه داشته باشید که مزایای ثبت شرکت ممکن است با توجه به نوع شرکت، شرایط بازار و دیگر عوامل متفاوت باشد.

ثبت شرکت با کارنیل وب

ثبت شرکت چیست؟

ثبت شرکت به معنی رسمی کردن یک شرکت در سامانه های قانونی کشور است. با ثبت شرکت، شرکت به عنوان یک موجودیت حقوقی شناخته می شود و دارای شخصیت حقوقی مستقل از صاحبان آن است. این کار به معنا است که شرکت، به عنوان یک شخص حقوقی، حقوق و وظایف مستقل از صاحبان خود دارد و در صورت بروز مشکلات مالی و قانونی، صاحبان شرکت در معرض خطر نخواهند بود.

برای ثبت شرکت، ابتدا باید نوع شرکت مورد نظر از میان گزینه های مختلفی که در قانون تعریف شده مانند شرکت سهامی خاص (سهامی خاص با مسئولیت محدود)، شرکت سهامی عام (سهامی عام با مسئولیت محدود)، شرکت با مسئولیت محدود انتخاب شود. سپس اطلاعات مربوط به شرکت، مانند نام شرکت، نشانی شرکت، زمینه فعالیت و سایر جزییات مشخص می شود، در نهایت سهام شرکت بین صاحبان تقسیم می شود.

بعد از ثبت شرکت، شرکت می تواند در حوزه های مختلف، اعم از بازاریابی، تولید و خدمات فعالیت داشته باشد. همچنین با ثبت شرکت، شرکت به عنوان یک شخص حقوقی و رسمی شناخته می شود، بنابراین در مقابل دیگران اعتبار بیشتری دارد و در قبال مشتریان و شرکای تجاری، به عنوان یک شرکت رسمی و قانونی شناخته می شود.

انواع ثبت شرکت

در قانون تجارت ایران، انواع مختلفی از شرکت ها و روش های ثبت آنها تعریف شده است. برخی از انواع ثبت شرکت عبارت است از:

  • شرکت سهامی خاص
  • شرکت سهامی عام
  • شرکت با مسئولیت محدود
  • شرکت تعاونی
  • شرکت تضامنی

هر کدام از این انواع شرکت، شرایط و مقررات خاص خود را دارند و باید با توجه به نوع فعالیت و شرایط مالی صاحبان شرکت، یک نوع شرکت مناسب انتخاب شود.

برای ثبت شرکت، در ابتدا باید نوع شرکت مورد نظر را انتخاب کرده و سپس با توجه به شرایط قانونی و مالی، اقدام به جمع آوری مدارک و اسناد مورد نیاز برای ثبت شرکت کنید.

پیشنهاد ویژه کارنیل وب: ثبت شرکت با سهامی خاص

دقت کنید که مقررات مربوط به ثبت شرکت و نحوه عملکرد هر نوع شرکت، بسته به مقررات قانون تجارت هر کشور ممکن است تفاوت داشته باشد. لذا برای ثبت شرکت خود، بهتر است ابتدا با مقررات قانون تجارت کشور مورد نظر آشنا شوید و پس از آن اقدام به ثبت شرکت خود کنید.

مزایای ثبت شرکت

ثبت شرکت دارای مزایای زیادی است. در ادامه برخی از این مزایا با توجه به مواردی که در ابتدا ذکر شد، مورد بررسی قرار گرفته است.

حفاظت از دارایی ‌ها: با ثبت شرکت، دارایی‌های شما به‌ عنوان دارایی‌ های شخصی شما محفوظ خواهند بود و از تعقیب و پیگیری اقتصادی و قانونی مستقل از دارایی‌ های شخصی شما جلوگیری می ‌شود.

اعتبار: ثبت شرکت، اعتباری برای شرکت شما در نظر می‌گیرد و این اعتبار به شرکت شما کمک می‌کند تا به سرعت در بازار و در برابر مشتریان و شرکای تجاری به عنوان یک شرکت قابل اعتماد شناخته شوید.

مسئولیت محدود: با ثبت شرکت، مسئولیت صاحبان شرکت تا حد مشخصی محدود می‌شود و به همین دلیل، تهدیدات مربوط به شرکت، روی دارایی ‌های شخصی صاحبان شرکت تأثیر نمی‌گذارند (همان طور که بیان شد این مورد برای شرکت هایی قابل اجرا است که دارای مسئولیت محدود هستند و سهام اعضای در ابتدای تاسیس شرکت مشخص شده است و بر اساس سهام شرکت، مسئولیت افراد تعیین می شود).

سهولت در برقراری تعاملات: ثبت شرکت باعث می ‌شود که شرکت شما به ‌عنوان یک واحد مستقل و به ‌صورت حقوقی قابل شناسایی باشد و برقراری تعاملات با بانک‌ها، فروشندگان، مشتریان و شرکای تجاری به راحتی صورت گیرد.

جذب سرمایه گذار: شرکت های ثبت شده می توانند به راحتی برای افزایش سرمایه خود از طریق جذب سرمایه گذاری اقدام کنند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله راهنمای ثبت شرکت پیشنهاد می شود.

ثبت شرکت بازرگانی

مراحل ثبت شرکت

انتخاب نوع شرکت: باید نوع شرکتی را که می‌خواهید ثبت کنید، انتخاب کنید مانند شرکت سهامی خاص (سهامی خاص) و شرکت سهامی عام (سهامی عام).

نام گذاری شرکت: برای ثبت شرکت، باید نام شرکتی که می ‌خواهید ثبت کنید، تعیین کنید. نام شرکت باید با قوانین و مقررات مربوط به نام ‌گذاری شرکت‌ها هماهنگ باشد.

تهیه اساسنامه: اساسنامه شرکت باید حاوی اطلاعاتی مانند نوع فعالیت شرکت، نحوه تقسیم سود و زیان، حقوق و مزایا باشد.

پرداخت سرمایه اولیه: برای ثبت شرکت، باید سرمایه اولیه شرکت را پرداخت کنید.

ثبت شرکت: با تهیه اسناد لازم و پرداخت سرمایه اولیه، باید به دفتر ثبت شرکت مراجعه کنید و درخواست ثبت شرکت را به همراه اسناد لازم ارائه دهید.

انتشار آگهی: پس از ثبت شرکت، باید در روزنامه‌ های رسمی، آگهی تاسیس شرکت خود را منتشر کنید.

دریافت کد اقتصادی: بعد از ثبت شرکت، باید به سازمان امور مالیاتی مراجعه کرده و کد اقتصادی شرکت خود را دریافت کنید.

گرفتن مجوزهای لازم: برای شروع فعالیت، باید پروانه‌های لازم از سازمان های مرتبط (مانند سازمان صنعت، معدن و تجارت) دریافت کنید.

لازم به ذکر است که مراحل ثبت شرکت بسته به قوانین و مقررات کشور و نوع شرکت می‌تواند متفاوت باشد.

مزایای ثبت شرکت بازرگانی

حفاظت از دارایی: با ثبت شرکت بازرگانی، شما از دارایی های خود، مانند سهام و دارایی های مالی، در برابر افراد خارج از شرکت و حتی شرکای داخلی خود محافظت می ‌شوید.

جلوگیری از مسئولیت شخصی: با ثبت شرکت بازرگانی، شما به عنوان صاحب شرکت، نه به عنوان یک فرد حقوقی، برای بدهی های شرکت مسئولیت ندارید.

ایجاد اعتبار: شرکت های بازرگانی ثبت شده، به دلیل حضور در بازار به عنوان یک شرکت رسمی، برای مشتریان اعتبار بیشتری دارند.

تسهیل در برقراری تعاملات تجاری: با ثبت شرکت بازرگانی، شما قادر خواهید بود تا به راحتی تعامل با سایر شرکت ها، بانک ها، دولت و سایر موسسات را برقرار کنید.

امکان گسترش فعالیت: با ثبت شرکت بازرگانی، شما قادر خواهید بود تا به راحتی حین جذب سرمایه، استخدام نیروی انسانی، بتوانید برای گسترش فعالیت های داخل و خارج از کشور، اقدام کنید.

حفاظت از نام تجاری و علامت تجاری: با ثبت شرکت بازرگانی، شما می ‌توانید علامت تجاری خود را ثبت کرده و از استفاده غیرمجاز از آن جلوگیری کنید.

ثبت شرکت فوری با کارنیل وب

برای ثبت شرکت خود می توانید آن را به کارنیل وب سفارش دهید و مطمئن باشید بعد از سپری کردن مراحل آن در سریع ترین زمان ممکن این کار برای شما انجام می شود.

ارتباط با کارنیل وب برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت از طریق لینک زیر امکان پذیر است.

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.