ویژگی مهم در طراحی وب سایت - کارنیل وب

6 ویژگی مهم در طراحی وب سایت در سال 2022

جهت مشاوره با ما فرم زیر راپر کنید

نام خانوادگی *
نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
توضیحات
توضیحات
این فیلد را پر کنید
موبایل *
موبایل
این فیلد را پر کنید

6 ویژگی مهم در طراحی وب سایت در این مقاله ذکر کردیم که با رعایت کردن آنها می توانید بهترین سایت را داشته باشید چراکه این نکات به عنوان اصلی ترین موارد در نظر گرفته شده است.

طراحی وب سایت برای جذب مخاطب بیشتر و ترغیب آن ها به استفاده از خدمات شما بسیار مهم است. خواه خرید از سایت باشد یا ثبت نام و یا هر استفاده دیگری از سایت. اگر موارد مهم طراحی سایت در سایت شما وجود نداشته باشد، ممکن است برای کاربر خسته کننده باشد و تجربه کاربری ضعیف را در پی داشته باشد.

در این مطلب قصد داریم درباره موارد مهم اساسی طراحی وب سایت صحبت کنیم و دلیل اهمیت آن ها در کسب و کار را بررسی کنیم. با طراحی وب سایت کارنیل وب همراه باشید.

ناوبری و منوها ویژگی مهم در طراحی وب سایت

همه وب سایت ها باید دسترسی راحتی را به کاربران از صفحه ای به صفحه دیگر سایت بدهند و این کار توسط منوها و ناوبری ها انجام می شود. حتما اطمینان کسب کنید که کاربران می توانند به راحتی در سایت پیمایش کنند و ویژگی های ناوبری را پیدا کنند و به آسانی در صفحات جا به جا می شوند.

همچنین مطمئن شوید که هنگام مشاهده یک صفحه در تلفن همراه منو ها به راحتی قابل دید باشند یا به راحتی پیدا شوند.

تولید محتوای عالی و موثر در طراحی وب سایت

یکی دیگر از موارد مهم طراحی وب سایت تولید محتوای عالی برای وب سایت است. تمام صفحات سایت شما باید پر از محتوای غنی از کلمات کلیدی و کاربردی باشد که مستقیما با تجارت شما مرتبط است. برای مثال صفحات محصول باید توضیحات مربوط به هر محصول را داشته باشد و اطلاعاتی را که برای کاربران مورد نیاز است به آن ها ارائه دهد.

اطلاعاتی مانند اندازه محصول ، موارد استفاده از محصول و یا محصول از چه چیزی ساخته شده است. برای نوشتن محتوای خود دقت لازم را داشته باشید که هدف طراحی وب سایت شما به درستی پیش رود.

طراحی واکنشگرا در طراحی وب سایت

در حال حاضر بسیاری از کاربران وب برای استفاده خود از تلفن همراه و یا تبلت استفاده می کنند. از این رو سایت ریسپانسیو از موارد مهم طراحی سایت به حساب می آید. اگر وب سایت شما بهینه نباشد و از طراحی واکنشگرا استفاده نکنید ممکن است بسیاری از کاربران خود را از دست بدهید.

در طراحی وب سایت دقت کنید که سایت شما در دستگاه های مختلف به همان اندازه که درکامپیوتر شما عالی به نظر می رسد باشد. همچنین باید از سرعت و لود صفحه نیز در دستگاه های مختلف اطمینان حاصل کنید.

پیشنهاد می کنیم مطالعه مقاله چیستی و چگونگی پدیدار شدن تحول دیجیتال را از دست ندهید. 

طراحی وب سایت- طراحی

دسترسی راحت به اطلاعات در طراحی وب سایت

همانند ناوبری و منو، وب سایت شما زمانی کاربردی است که کاربران بتوانند به راحتی آنچه را که می خواهند پیدا کنند. به همین دلیل اطمینان حاصل کنید که طراحی وب سایت شما استفاده راحتی دارد و هر چه را که می خواهند می توانند به راحتی مشاهده و جستجو کنند.

این ویژگی نیز از موارد مهم طراحی وب سایت است. برای مثال اطلاعاتی مانند فرآیند استفاده از خدمات سایت باید در دسترس باشد. ساده و در دسترس بودن اطلاعات سایت باعث می شود که در این مسیر مشتریان خود را از دست ندهید.

برند سازی در طراحی وب سایت

هنگامی که وارد سایت خود می شوید و در صفحات جا به جا می شوید آیا مشخص است که متعلق به شرکت شماست؟ نام تجاری یا برند سازی یکی از موارد مهم طراحی سایت است.

حتما اطمینان پیدا کنید که عواملی مانند رنگ ها ، لوگ ها ، فونت ها ، شعارها ، تصاویر و فیلم ها ، در همه صفحات وب سایت شما مطابق و سازگار باشند.

اگر هریک از این موارد با هم مطابقت نداشته باشند کاربر نمی تواند با برند شما ارتباط برقرار کند و ممکن است باعث کاهش بازدید وب سایت شما شود.

فراخوان های درست و واضح در صفحات وب سایت

از دیگر موارد مهم طراحی وب سایت فراخوان یا call to action است. فراخوان ها کاری است که شما از بازدیدکنندگان خود می خواهید انجام دهند قبل از اینکه به صفحه دیگری بروند و صفحات را بازدید کنند.

مواردی مانند اینکه از کاربر خود می خواهید خریدی انجام دهند؟ یا برای استفاده از خدمات شما با شما باید تماس بگیرند؟ این فراخوان ها حتما باید با تفکر صورت بگیرد.

فراخوان ها باید به راحتی قابل درک باشند و در تمام صفحات سایت گنجانده شوند. ممکن است call to action ثابت شانس بازدیدکنندگان سایت شما را برای انجام کاری که می خواهید را افزایش دهد.

پیشنهاد می کنیم مقاله 5 ویژگی صفحه اصلی سایت را مطالعه نمایید. 

طراحی وب سایت- وب

ارائه خدمات در شرکت طراحی سایت کارنیل وب

در شرکت طراحی سایت کارنیل وب با ارائه مشاوره رایگان حتی به‌صورت حضوری در تهران به شما کمک می‌کنیم تا تمام نیازهای خود را پیدا کنید و یک طراحی وب‌ سایت با توجه به تمام نیازها و سلیقه خود برای شما طراحی می‌کنیم. از پرسرعت‌ترین سرویس، هاست استفاده می‌کنیم. و در تمامی  مراحل طراحی سایت و سئو تخصصی شما در دنیای آنلاین، در کنار شما خواهیم بود تا به نتیجه ی مطلوبی برسید.

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.