دلایل اهمیت طراحی سایت واکنشگرا

دلایل اهمیت طراحی سایت واکنشگرا

جهت مشاوره با ما فرم زیر راپر کنید

نام خانوادگی *
نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
توضیحات
توضیحات
این فیلد را پر کنید
موبایل *
موبایل
این فیلد را پر کنید

با توجه به اینکه دلایل اهمیت طراحی سایت واکنشگرا بسیار زیاد است قصد داریم در این مقاله شما را با چند مورد از دلایل آن آشنا کنیم تا اطلاعات کاملی در این زمینه بدست آورید.

البته طراحی واکنش گرا در حال حاضر به یک امر خیلی مهمی در طراحی وب تبدیل شده است. اما اگر شما یک طراح نیستید، ممکن است فکر کنید که این اصطلاح به چه معناست.

همچنین ممکن است مطمئن نباشید که آیا سایت شرکتی یا تجاری شما باید طراحی ریسپانسیو را داشته باشد یا خیر، به خصوص اگر درکی از این موضوع نداشته باشید.

با طراحی سایت ریسپانسیو می توانید سایت را در هر دستگاهی که بخواهید به نمایش بگذارید و این کار را می تواند میزان بازدیدکنندگان با هر دستگاهی را به شدت افزایش دهد. همچنین می توانید رتبه ی سایت را در موتور جستجو ارتقاء دهید.

ریسپانسیو بودن طراحی سایت به شما کمک می کند تا بتوانید مخاطبان بیشتری با استفاده از هر دستگاهی داشته باشید.

در ادامه مطلب می فهمید که دلایل اهمیت طراحی سایت واکنشگرا چیست و اینکه چرا باید نسبت به این موضوع حساس باشید و اینکه سرمایه گذاری در این زمینه بکنید یا خیر؟ تا انتهای مطلب با کارنیل وب همراه باشید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله ویژگی های صفحه اصلی سایت پیشنهاد می شود. 

طراحی سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو چیست؟

اول اینکه باید بدانید طراحی واکنشگرا چه معنی دارد؟ به طور مختصر می توان گفت که طراحی سایت واکنشگرا باعث می شود تا محتواهای داخل سایت به طرز قابل توجهی با صفحه نمایش در اندازه های مختلف مقیاس بندی شود و در هر اندازه ای قابل مشاهده باشد.

از اینکه صفحه ها و نوشته ها کوچک یا بزرگ شوند و مخاطبی که با تلفن همراه به سایتتان مراجعه کرده لازم نیست برای مطالعه ی مقاله ی شما کار اضافی مثل بزرگ و کوچک کردن صفحه یا اسکرول کردن و .. انجام دهد.

مشاهده سایت هایی که حالت ریسپانسیو ندارند اغلب برای مخاطبان بسیار سخت است. باعث می شود تا مخاطبان زیادی را از دست بدهید.

بسیاری از شرکت ها برای اینکه حالت ریسپانسیو را برای طراحی سایتشان ایجاد نکنند. یک سایت اختصاصی دیگر برای تلفن همراه ایجاد می کنند تا کسانی که با تلفن همراه به سایت شما مراجعه می کنند مشکلی نداشته باشند.

اما امروزه دیگر این کار قدیمی شده و حالت واکنشگرا برای سایت ایجاد می کنند. چراکه آن روند قبلی هم سخت بود هم وقت گیر بنابراین این روش سرعت بیشتری به روند طراحی سایت شما خواهد داد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله طراحی سایت حرفه ای پیشنهاد می شود.

دلایل اهمیت طراحی سایت واکنشگرا - کارنیل وب

دلایل اهمیت دادن به طراحی سایت واکنشگرا؟

امروزه ما در یک جامعه ای زندگی می کنیم که هر کسی با استفاده از وسیله ی هوشمندی که در دست دارد. نسبت به چک کردن سایت شما اقدام می کند.

در ضمن شما هم نمی دانید شخصی که وارد سایت شما می شود از چه دستگاهی در حال مشاهده سایتتان است.

بنابراین باید حالت ریسپانسیو را برای سایتتان اعمال کنید. تا هر کاربری با هر دستگاهی نسبت به چک کردن سایت شما اقدام نماید.

اگر آمارهای وبسایتتان را قبل و بعد از ریسپانسیو کردن مشاهده کنید. صد در صد متوجه این موضوع می شوید که چقدر تاثیرگذار بوده و تعداد بازدیدکنندگان با تلفن همراه خیلی بیشتر از دسکتاپ است.

چراکه همه ی ما با استفاده از تلفن هوشمندی که در دست داریم نسبت به بررسی یک سایت اقدام کنیم. همه ی ما که دسترسی به لب تاپ یا دسکتاپ نداریم.

گوگل هم در این زمینه اعلام کرد سایت های موبایل فرندلی یک مزیت به حساب می آید. باعث می شود رتبه ی بهتری نسبت به دیگر سایت ها داشته باشد.

همچنین با انجام این کار می توانید تجربه ی خوبی را به کاربرانی که از طریق تلفن همراه سایتتان را می بینند بدهید.

خلاصه ای از دلایل اهمیت به طراحی سایت واکنشگرا :

– هزینه ای مقرون به صرفه

– قابلیت انعطاف پذیری بالا

– بهبود تجربه ی کاربری

– تاثیر مثبت بر سئو سایت

– سهولت در مدیریت

در ادامه متن می خواهیم این 5 مورد که از دلایل اهمیت طراحی سایت واکنشگرا محسوب می شود را کمی عمیق تر بررسی کنیم و پی ببریم که چقدر می تواند برای سایت شما مفید واقع شود.پس همراه ما باشید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله مزایای طراحی سایت پیشنهاد می شود.

دلایل اهمیت طراحی سایت واکنشگرا - طراحی سایت ریسپانسیو
– هزینه مقرون به صرفه

برای اینکه نخواهید هزینه ی جداگانه ای برای طراحی سایت مختص به مخاطبان تلفن همراه و غیر تلفن همراه پرداخت کنید و اینکه مطمئناً این کار برایتان هزینه ی گران تری دارد.

نسبت به طراحی سایت سایت واکنش گرا اقدام کرده تا در این زمینه در هزینه هایتان صرفه جویی نمایید. بتوانید سایت را در حالت های مختلف در معرض نمایش کاربران قرار دهید.

– انعطاف پذیری در تغییرات سایت

وقتی طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا انجام می دهید می توانید تغییرات را به شکلی سریع و آسان انجام دهید بدون اینکه وقتتان برای ویرایش دو وب سایت هدر رود.

این انعطاف پذیری و قابلیت ادیت راحت می تواند یک مزیت بسیار بزرگ محسوب شود. چراکه شما برای تغییر بسیار سریع در طراحی سایتتان نیازی نیست وقت زیادی را صرف کنید. فقط یک بار این کار را انجام خواهید داد.

– بهبود تجربه کاربری

تجربه کاربری این روزها برای صاحب وبسایت بسیار اهمیت دارد و اینکه گوگل این روزها اهمیت ویژه ای به این موضوع می دهد و اگر می خواهید مردم سایت شما را ببینند و دوست داشته باشند می توانید طراحی سایت را برای هر دستگاهی تنظیم کنید.

اگر سایت شما برای دستگاه های تلفن همراه مناسب نباشد. صد در صد کاربران شرکت را غیر حرفه ای می دانند و سریعاً از سایت شما خارج می شوند.

بنابراین با ساخت و طراحی سایت حرفه ای و واکنش گرا می توانید محتوا را سریعتر مشاهده کنند و دید بسیار مثبتی برای بازدیدکنندگان ایجاد کنید.

پیشنهاد می شود مقاله سایت موبایل فرندلی (Responsive) را مطالعه کنید تا نسبت به این موضوع که چقدر اهمیت بالایی دارد اطلاعات بیشتری کسب کنم.

– تاثیر مثبت بر سئو سایت

با طراحی سایت واکنش گرا می توانید سئو را به شکل قابل توجهی ارتقاء دهید. هرچه نسبت به این موضوع اهمیت ویژه ای دهید. می توانید رتبه ی سایت را به طرز قابل توجهی ارتقاء دهید.

طراحی سایت واکنش گرا قدرت سئو سایت را به طرز قابل توجهی افزایش می دهد و در پاسخگویی نیاز افراد با هر دستگاهی به خوبی عمل می کند.

– سهولت در مدیریت

در آخر هم با طراحی سایت واکنش گرا به راحتی می توانید ظاهر سایت را در مدت زمان کوتاهی تغییر و بروزرسانی نمایید و مدیریت ظاهر سایت را به خوبی می توانید انجام دهید.

همچنین صاحب سایت می تواند به راحتی سایت خودش را مدیریت نماید. اگر دو سایت همزمان طراحی شده باشد شاید کاربران عادی نتوانند مثل افرادی که حرفه ای هستند. این کار تغییرات را انجام دهند بنابراین این کار برایشان سخت می شود.

در نهایت با طراحی سایت واکنش گرا کارتان راحت می شود. لازم نیست برای انجام یک تغییر کلی زمان بگذارید.

دلایل اهمیت طراحی سایت واکنشگرا - طراحی سایت

از کارنیل وب طراحی سایت واکنش گرا بخواهید!

برای داشتن طراحی سایت واکنش گرا می توانید از خدمات شرکت کارنیل وب بخواهید.

شرکت کارنیل وب تمام خدمات در زمینه طراحی سایت، سئو، خدمات تبلیغات و سایر روش های تبلیغاتی را به بهترین شکل خدمت شما عرضه می کند.

با توجه به اینکه شرکت ما سابقه ی طولانی دارد می تواند خدمات بسیار ارزنده ای را خدمت شما عرضه کند و اینکه برای دریافت خدمات و استعلام قیمت در زمینه ی طراحی سایت کافیست روی لینک زیر کلیک کنید تا در کسری از ثانیه با ما تماس بگیرید.

برای دریافت خدمات بهینه و بسیار ارزنده کارنیل وب کنار شماست.

, , , , ,

تحویل 1 روزه سایت

مقالات آموزشی

نمونه کارهای طراحی سایت

لیست قیمت ها

فروشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.