نکات کلیدی بازار فارکس

نکات کلیدی بازار فارکس

جهت مشاوره با ما فرم زیر راپر کنید

نام خانوادگی *
نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
توضیحات
توضیحات
این فیلد را پر کنید
موبایل *
موبایل
این فیلد را پر کنید

نکات کلیدی بازار فارکس

فارکس یک بازار عالی برای معامله گران حرفه ای است که در آن معامله گران با سهولت، دسترسی فوق العاده به جفت ارز های فارکس را دارند.

این مقاله به این منظور طراحی شده است که با ارزش ترین داده ها را در اختیار شما قرار دهد و اسراری را که کارگزاران گاهی اوقات ممکن است برای خود نگه دارند را آشکار کند.

ما اطلاعات اولیه ای را ارائه خواهیم داد که برای معامله در بازار تجاری فارکس حیاتی است، زیرا عدم استفاده از این اطلاعات مطمئناً کار تجارت شما را سخت تر می کند، اما لزوماً به تجارت واقعی مربوط نمی شود سپس اسرار مربوط به معاملات را بررسی خواهیم کرد.

اغلب مبتدیان که قصدا معامله در بازار را دارند اطلاعاتی را جستجو می‌کنند که به پیشرفت در توسعه استراتژی معاملاتی کمک ‌کند، مطمئناً وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که افراد تازه‌کار را به این فکر می‌اندازند که فارکس ساده و آسان است و می‌توانید هزاران دلار در روز تقریباً بدون هیچ ریسک و خطر یا دانشی کسب کنید، یکی از رازهای اصلی فعالیت در بازار فارکس این است که مطمئناً این درست نیست. برای موفقیت در این بازار به تجربه، تمرین و آزمون و خطا زیادی نیاز است

بسیاری از معامله گران موفق به کسب سود نمی شوند

بسیاری از معامله گران موفق به کسب سود نمی شوند

باور کنید یا نه، حدود 80 درصد از معامله گران خرده فروشی فارکس در واقع هنگام معامله در فارکس ضرر می کنند. چرا؟ دلیل اصلی این است که این معامله‌گران آمادگی معامله در دوره‌های نوسان بالا را ندارند و بیش از حد حریص هستند. آنچه مهم است درک شود این است که در حالی که 80٪ (یا بیشتر) از معامله گران در حساب های خود ضرر می کنند، 20٪ باقی مانده معامله گرانی هستند که می توانند از ضرر بقیه سود ببرند.

وقتی صحبت از تجارت آنلاین فارکس می شود، نباید خیلی خوش بین باشید. با این حال، مطمئناً باید تجارت را با هدف دستیابی به سود شروع کنید، اما هدف سود شما نیز باید واقع بینانه باشد. هدف سود واقعی چیست؟ در موارد نادر بازدهی شما نباید بیشتر از 5% در ماه باشد، معمولا هر چیزی کمتر از 5% واقع بینانه است. حریص نبودن و واقع بین بودن یکی از مهم ترین رازهای معاملات ارزی است.

به هر کارگزاری نمی توان اعتماد کرد

به هر کارگزاری نمی توان اعتماد کرد

نکته کلیدی و مهم دیگر این است که مجوز کارگزاران فارکس مهم است، اما هر مجوزی با درجه اعتماد و امنیت یکسانی ارائه نمی شود، یکی از نکات کلیدی فارکس که بسیاری از کارگزاران نمی خواهند شما بدانید این است که، مجوزهای بعضی از نهادهای نظارتی گاهی اوقات تقریباً بی ارزش هستند. به همین دلیل است که شما باید فقط به کارگزاری بسنده کنید که توسط یک مرجع شناخته شده نظارت می شود مانند اداره نظارت مالی (FCA) از بریتانیا.

فقط تصور کنید که با کارگزار خود به مشکل خورده اید و می خواهید شکایت کنید، و درخواست کنید پول شما را بازگردانند. ارتباط با مقامات یا نهاد های نظارت بر کار گزاران فارکس و درخواست رسیدگی به پرونده شما چقدر آسان است؟ احتمال اینکه این کار به نفع شما انجام شود بسیار کم است.

با این حال، یک نکته حیاتی که باید به خاطر داشت این است که پیگیری قضایی کارگزاران فارکس ممکن است به راحتی در هر کشوری قابل اجرا نباشد، از این رو برخی از کارگزاران ممکن است تحت مجوزهای خارج از کشور تحت نظارت حوزه های قضایی مختلف باشند، آنچه که باید به آن توجه کرد این است که کارگزاری که تحت مجوز فعالیت می کند، باید یک نسخه پشتیبان از یک مجوز اروپایی نیز داشته باشد.

به عنوان مثال:

CySEC(کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس)

ASIC (کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا)

کارگزاران دارای میز معاملاتی یا (Dealing Desk) ممکن است برای خطرناک باشد

معمولا معامله گران به دنبال کارگزاری هستند که بتواند رقابتی ترین اسپردها را عرضه کند. این کار به این دلیل انجام می شود که بتوان معامله را با مناسب ترین قیمت پیدا کرد. با این حال، بدیهی است که ارزان ترین محصول ممکن است همیشه جذاب ترین محصول نباشد. در واقع، ارزان ترین محصول معمولاً با برتری فاصله زیادی دارد. اغلب اسپردهای جذاب در حساب‌هایی با اجرای «Dealing Desk» ارائه می‌شوند، که این حساب ها به مارکت اصلی متصل نمی شوند، اما این حساب‌ها بهترین انتخاب نیستند و این امر قطعاً یکی از نکات کلیدی بازار فارکس است.

وقتی واسطه ای بین معامله گر و بازار وجود داشته باشد که بتواند در فعالیت های معاملاتی تداخل ایجاد کند، قطعا تضاد منافع ایجاد می کند. بسیاری از کارگزارانی که «Dealing Desk Execution» را ارائه می‌کنند، اغلب قیمت‌های پایین‌تری را برای شما ارائه می‌کنند، یا به سادگی از باز شدن یا حتی بدتر از آن، بسته شدن سفارشات شما جلوگیری می‌کنند.

به همین دلیل است که درک این نکته حیاتی است که گاهی اوقات بهتر است چند پیپ اضافی بپردازید یا از حسابی استفاده کنید که با کمیسیون همراه است و همچنین سفارشات خود را از طریق حساب های STP یا حساب های ECN انجام دهید، این نوع حساب ها معمولاً اسپرد شان بین 0 تا یک پیپ میباشند.

پیشنهاد میکنم مقاله‌ ی بلاک چین چیست؟ را مطالعه نمایید.

به ارائه دهندگان سیگنال اعتماد نکنید

به ارائه دهندگان سیگنال اعتماد نکنید

وبسایت‌های زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند سیگنال‌های مختلف و سیستم‌های معاملاتی خودکار را به شما ارائه می‌کنند که می‌توانند در مدت زمان کوتاهی به سودهای زیادی دست یابند، یا حتی استراتژی های که حرکت بازار را با اطمینان 100 درصد پیش‌بینی می‌کنند. یکی از نکات اصلی فارکس این است که اکثر این سیستم ها در واقع کار نمی کنند. آنها توسط بازاریاب ها توسعه یافته اند و برای فروش طراحی شده اند و کار نمی کنند.

هنگامی که برای سیگنال ها یا نرم افزارهای خودکار پرداخت کردید، نمی توانید پول خود را پس بگیرید و چنین ابزارهایی به سختی برای شما سودی به همراه خواهند داشت.

البته ارائه دهندگان مناسبی وجود دارد، اما پیدا کردن آنها بسیار سخت است. ایده اصلی این است که به دنبال افرادی باشید که سابقه اثبات شده ای دارند که در سال ها محاسبه می شود، نه هفته ها. علاوه بر این، هر زمان که صحبت از معاملاتی می شود که بر اساس تصمیمات شما نیست، هنوز باید درک خوبی از چرایی این تصمیمات معاملاتی داشته باشید. دنبال کردن کورکورانه یک معامله گر یا سیستم برای شما سودآور نخواهد بود.

راز بازار فارکس فاش شد

حال بیایید نگاهی به رازهایی بیندازیم که در واقع در معاملات واقعی قابل اجرا هستند. اطلاعات زیر به شما در بهینه‌سازی و کالیبره کردن استراتژی معاملاتی فارکس کمک می‌کند، در صورتی که قبلاً یکی از آنها را دارید.

همچنین برای معامله‌گرانی که هنوز در حال آماده سازی استراتژی معاملاتی خود هستند و دارند آن را تعریف می‌کنند و قصد دارند فقط نقط قوت و ضعف آن را امتحان کنند مفید خواهد بود.

پاکسازی نمودار

پاکسازی نمودار

هنگامی که یک معامله گر شروع به فعالیت در بازار فارکس می کند، اغلب به دنبال اضافه کردن تعداد زیادی از اندیکاتورها است و ممکن است شروع به این باور کند که این اندیکاتورها نوعی معنی دارند. این رویکرد امکان پذیر نیست مهمترین و کاربردی ترین ترفند از اسرار مارکت این است که نمودار خود را واضح، و بدون اندیکاتور ببینید، و نقاط ورود را تشخیص دهید.

البته این بدان معنا نیست که شما باید از قرار دادن اندیکاتورهای فنی و نوسانگرها اجتناب کنید، فقط به این معنی است که هر اندیکاتور در نمودار شما باید هدف و هدف مشخصی داشته باشد.

توجیه شفاف معاملات

توجیه شفاف معاملات

هر زمان که یک معامله گر، روزانه بازار را برای فرصت ها، تجزیه و تحلیل می کند، ممکن است از تجزیه و تحلیل منظم خسته شوند. این ممکن است اغلب، به جای پیروی از استراتژی و چشم انداز معامله گر، معاملات را آغاز کند. معمولاً چنین معاملاتی منجر به نتایج معاملاتی منفی می شود و به همین دلیل است که باید از آنها اجتناب کرد.

درک این نکته حیاتی است که شغل اصلی شما به عنوان یک معامله گر، تجزیه و تحلیل بازار و توسعه یک استراتژی است. دستورات باز و بسته را باید فقط به عنوان یک اجرا در نظر گرفت که همیشه بدون هیچ احساسی انجام می شود، همه معاملات شما باید بر اساس سیستم شما و تجزیه و تحلیل انجام شده از قبل باز شوند، این یکی از مهم ترین نکات بازار فارکس است.

معامله بدون ریسک با حساب های آزمایشی

معامله بدون ریسک با حساب های آزمایشی

معامله‌گران حرفه‌ای خوشحال خواهند شد که بدانند می‌توانند با یک حساب معاملاتی آزمایشی رایگان، کاملاً بدون ریسک معامله کنند. به جای اینکه مستقیماً به سمت بازارهای زنده بروید و سرمایه خود را در معرض خطر قرار دهید، می توانید به طور کلی از ریسک اجتناب کنید.

نتیجه

تجارت فارکس یک فرآیند عالی است که فقط باید با ذهنیت دستیابی به سود شروع شود. تعیین اهداف واقع بینانه، برای خود بسیار مهم است، زیرا اهداف بیش از حد خوش بینانه، می توانند شما را بدون هیچ گونه وجهی در حساب معاملاتی رها کنند. همچنین مهم است که یک کارگزار قابل اعتماد، و یک حساب تجاری مناسب انتخاب کنید ، زیرا این نشانه بزرگی از موفقیت شما در این بازار خواهد بود. وقتی نوبت به معاملات واقعی می‌رسد، باید بیشتر بر درک کاری که انجام می‌دهید و داشتن یک نمای کلی واضح از نمودار خود تمرکز کنید.

کاهش فعالیت های زائد در معاملات، و نمودار شما یک عنصر کلیدی برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق است.

ارائه خدمات تخصصی در شرکت کارنیل وب

شرکت طراحی سایت و سئو کارنیل وب در زمینه های مختلف تبلیغات کسب و کار به صورت آنلاین خدمت شما خدمات تخصصی ارائه می دهد که می توانید در جهت نیازسنجی و مشخص کردن هدفتان با مشاوران کارنیل وب در ارتباط باشد.

همچنین می توانید در جهت طراحی سایت در زمینه های فعالیت مختلف ، سئو تخصصی با تیم تخصصی کارنیل وب در ارتباط باشید در تمامی مراحل همراه شما هستیم.

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.